Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan hangzik jobban ez a...

Hogyan hangzik jobban ez a magyar mondat?

Figyelt kérdés

"A kávé készülőben már..nincs tej, és egyszer élünk, szóval meg kell próbálni narancslével."


A 'meg' helyett inkább 'ki' legyen?


"nincs tej, és egyszer élünk"


'és' helyett 'de' kéne?


kell a 'szóval' a mondatba?


Köszi szépen...xd


UPDATE:


Nagyon kell unatkozik ahhoz, hogy valaki egy ilyen miatt kérdést kiírjon, ugye?xd


UPDATE 2.:


4:1 arányban a narancslé javára iható volt. De miután túl akartam lenni rajta, és 5 decit megittam belőle egyszerre, és azt hiszem, mindjárt hányok. Mindegy, a koffein volt a lényeg, eszköz volt most a kávé, nem öröm...xd


2011. aug. 22. 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A kávé már készülőben van, de nincs hozzá tej. Egyszer élünk, ki kell próbálni milyen narancslével.
2011. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindjárt kész a kávé vagy Már készül a kávé- Én így írnám, a "készülőben van" nemigen magyaros.
2011. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" a 'készülőben van' nemigen magyaros."


A készülőben van igencsak magyar mint a matyóhímzés.


A guglin találsz több ezer példát.


Itt a bilizés ideje!

[link]

"Ha úgy látod, valami készülőben van, kapd fel és irány a bili! Eleinte főleg közvetlenül evés és alvás után várható a produktum. Egyszerűen vedd le a ...

2011. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!