Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az amerikaik melyik nyelvhez...

Az amerikaik melyik nyelvhez hasonlítják legjobban a magyart hangzásra?

Figyelt kérdés
És az amerikai országok közül melyik ország nyelvéhez hasonlít legjobban a magyar?
2011. júl. 20. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Szláv nyelvekhez.

És egyik amerikai nyelvhez se hasonlít, ugyan, melyikhez hasonlítana? A spanyol, portugál közép-és délamerikai verzióira, az angolra, vagy a kanadai franciára?

2011. júl. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem a törökhöz hasonlít legjobban. Hangzásra és nyelvtanilag is.
2011. júl. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyik "amerikai" nyelv sem hasonlit a magyarra.


Az amerikaiak a magyart vagy orosznak halljak vagy ha "tajekozottabbak", diplomasok, kepzettebbek, akkor szlavnak. Volt, aki arra tippelt, hogy balkani nyelv. Ezen nem kell megsertodni, mert a Balkant nem ugy ertelmezik, ahogy a magyarok, csak foldrajzi tersegkent utalnak ra. Alt. mindig valamilyen mas kozep-europai nyelvhez hasonlitjak (horvat, lengyel, cseh stb). Bar olyan is volt, aki azt kerdezte, hogy Magyarorszagon spanyolt beszelnek-e vagy tudnak-e kinaiul. Mindenfele ember van...

2011. júl. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom, hogy mi alapján gondolják orosznak vagy görögnek, amikor azt se tudják, hogy azok milyenek. Azért nem értem ezt a kérdést, mert mi alapján hasonlíthatnák az amerikaiak a nyelvünket bármelyik másikhoz, ha egyszer szinte mindenki csak a sajátját ismeri? Ez most olyan, hogy ha én megkérdezem, hogy te mihez hasonlítanád a fidzsi-szigeteki nyelvet, akkor semmit nem tudnál mondani, mert nem is tudod, hogy az milyen.
2011. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

16:19:


amerikai sematikus gondolkodas:

ha nem francia, nemet vagy kinai, akkor szlav. Ha szlavos hangzasu, akkor orosz, mivel a tobbi orszagot nem is nagyon ismerik.


En azt utalom, hogyha azt mondom, hogy europai vagyok, sokan azt hiszik, hogy nemet vagyok (mert ugy nezek ki, mint egy tipikus nemet es az amerikaiak a franciakon, nemeteken es angolokon kivul nem nagyon tudnak a tobbi orszagrol EU-ban) es egybol nemetul probalnak hozzam beszelni. Ez mar szamtalanszor tortent meg. Szlavnak egyszer neztek csak, az is egy szerb no volt, aki mondta, hogy egybol latszik az arcvonasaimon, hogy abbol a tersegbol szarmazom (valoban, szerintem is). Nev alapjan neha mondjak, hogy orosz vagy csak annyit, hogy furcsa.


Nekik minden orosz, ami nem NY-europai, de europai.

2011. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 2. kérdéssel kezdeném: Szerintem egyikhez sem.


Az 1. kérdésre: Én úgy tudom, a szláv nyelvekhez hasonlítják, legalábbis azok, akik hallottak már magyar beszédet (pl. turistaként jártak itt).


Viszont az is igaz, hogy sokan nemhogy a nyelvet nem ismerik, de még csak Magyarországról sem nagyon tanultak vagy hallottak; vagy ha igen, akkor egy elmaradott, középkori országnak gondolják. Hallottam már ilyesmit...


Egy nagyon szélsőséges példa a földrajzi ismeretek hiányára:


http://www.youtube.com/watch?v=jr-99wVZZm4


Amikor először láttam, nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek. :D

2011. júl. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Tenyleg gaz a no, de tudjatok, hogy hany magyar nem tud semmit az USA-rol? Pl. nekem egyes rokonaim kerdeztek, hogy hol elek es az melyik orszagban van, mert nem tudtak, hogy Texas az USA-ban van. Volt, aki Mexikora tippelt. Nem 1-2 ember...diplomas magyarok tobbsegeben.
2011. júl. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja egyebkent a csaj nagyon jo enekes...legalabb valamiben kiemelkedo.
2011. júl. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az amerikaiak szerint az idegen nyelv vagy francia, vagy olasz, vagy spanyol, vagy kínai, vagy japán, vagy német. Ezekről van némi fogalmuk, hogy hogyan hangoznak. Ha valami nem ezek közé tartozik, akkor "biztos szláv". Úgyhogy a magyarra is azt hiszik, hogy "valami szláv".
2011. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!