Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol tudnám gyakorolni a németet?

Hol tudnám gyakorolni a németet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,most így a szünetben elég sokat felejtettem németből.Jó lenne vmi oldal,ahol vannak német szövegek és a magyar fordításuk.Nem tudtok ilyen oldalt?Jövőre pedig szeretném németből letenni előrehozottan az érettségit(középszintűt),de félek,hogy nem fog menni:(.Év végén 5-ös lettem németből,de mégsem vagyok olyan jó belőle.Ha mondatokat kell mondanom,mindig sokat gondolkozom,mire jól össze tudom állítani,mert olyan sok dologra kell figyelni egy német mondatnál.Különtanárra sajnos nincs pénzem,de valahogy fel kéne magam tornázni.Szerintem van nyelvérzékem,csak a német nem túl könnyű nyelv.Németesek,ti is így vagytok vele?Vagy nektek könnyebb?Hogy lehetnék jobb belőle?És ha angolt nem tanulok,csak németet,akkor később azzal is el tudok helyezkedni?Vagy ez már nagyon nagy hátrány mostanában?

16/L


2011. júl. 20. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én keresnék német fiatalokat,és chatelnék velük.Én is ezáltal fejlesztettem a németet.De van ám chat oldal is:www.edencity.de
2011. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet,majd lehet,hogy kipróbálom:)
2011. júl. 20. 22:01
 3/6 anonim válasza:

Az előző válaszolónak igaza van, az sokat segít, ha anyanyelvűekkel beszélgetsz, főleg, ha hajlandóak arra, hogy kijavítsák a hibáidat. Az én tippem az, hogy tölts le német nyelvű filmeket és hozzá német feliratot. Hihetetlenül hatásos módszer! Én angol tanuláshoz használtam és azóta tulajdonképpen csak angol nyelven nézek filmeket, annyira megszerettem. Amúgy ne aggódj nem vagy egyedül ezzel a jelenséggel (mármint, hogy nehezen raksz össze mondatokat rögtön)! Az a probléma, hogy Magyarországon nagyon a nyelvtanra fektetik a hangsúlyt a német oktatás terén. A kommunikációra meg csak kevés idő jut. Pedig tudnék róla mesélni mennyire nem érdeki az anyanyelvűeket a nyelvtan :D) Én Ausztriában járok egyetemre és már nagyon régóta tanulok németül, de egy-egy szünet után nekem is nehéz visszaszokni! :)

Remélem tudtam segíteni!

Jó tanulást ;)

2011. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettél:)Most az a bajom,hogy felmentem az edencity.de oldalra,de nem tudok regisztrálni:S.Tudsz segíteni?Esetleg írhatok privit?
2011. júl. 25. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

nem kell regisztrálni.

De itt van még egy oldal ahol talán mész még valamire.:)

[link]

2011. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. júl. 26. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!