Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek, ez miért 'wolltet'?

Németesek, ez miért 'wolltet'?

Figyelt kérdés

"Wolltet ihr vielleicht alle ein Eis?"


Oké, én csak egy A2-es németet végeztem el, szóval nem csalódtam magamban, hogy nem tudom, de egyre jobban idegesít, hogy nem tudom mi ez, mikor a wollen t/2 személyű alakja a 'willt', ráadásul ez lefordítva "szeretnétek esetleg ti is egy fagyit?" szóval nem értem:/ xd köszi:)


2011. júl. 18. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a "wollen" múltideje "wollte", annak az ihres alakja pedig a "wolltet".
2011. júl. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
áááh, múlt idő..:D köszi. bár nem értem, miért kéne ehhez múlt idő, nem illik a szövegbe:/ köszönöm:)
2011. júl. 18. 23:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A wollen t/2 alakja egyébként nem willt, hanem wollt.
2011. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ó, azt tudtam. tényleg, nem értem miért írtam úgy.:D csak nagyon megkeveredtem most.
2011. júl. 18. 23:41
 5/7 anonim válasza:
Úgy jön ide, hogy ez feltételes mód. :D És az bizony wollte. :D (szeretNÉTEK) :D
2011. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom. Német film, német felirattal, az is előfordulhat, hogy elírták.: D
2011. júl. 19. 17:44
 7/7 anonim válasza:
Bocsi az Offért, de hol találtál német filmet, német felirattal?? Már ezer éve keresek, de semmi :( Nagyon hálás lennék, ha adnál egy linket :)
2011. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!