Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A csúnya szó miért csúnya szó?

A csúnya szó miért csúnya szó?

Figyelt kérdés

Végül is ha belegondolunk,a csúnya szó mitől csúnya?

Pl. a f@sz maga sem csúnya /természetes dolog/,ha magára a dologra gondolunk.Ugyanakkor a pénisz nem csúnya szó,pedig ugyanazt jelenti,mint a f@sz.

A kurv@ is csúnya szónak számít,viszont ha azt mondjuk,hogy prostituált,akkor úgy már "kimondható".

Tehát ezekből kiindulva miért csúnya szó a csúnya szó?


2009. márc. 27. 21:04
 1/8 anonim válasza:
Ezek a szavak kezdettől fogva úgy lettek elkönyvelve, hogy trágár kifejezésnek számítanak.. Emiatt rögződött bennünk a tudat, hogy csúnya, tehát nem nagyon szabad(na) használni. Gondolj csak bele, mennyire másként tekintenek rád mondjuk egy hivatalos beszéded során, ha k'va helyett azt mondod, hogy prostituált. Máris ízlésesebben hangzik, és nem tekinthető obszcénnak sem, mert mindennapi használatú kifejezés. Tény, hogy a trágár szavak is lassan minennapossá válnak, de akkor is ott van az a berögződés, hogy ez bizony nem elfogadott a magasabb színvonalú helyeken. Nem, nem a parlamentre gondolok. :]
2009. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Képzettársítás, asszociáció - ez a kulcs.

Megszoktuk, hogy aki a k*-t és az f*-et használja, az valószínűleg maga is hajlik a tahóságra, bunkóságra, stb., míg aki a prostit vagy a péniszt, az már legalábbis próbál ügyelni magára egy kicsit.


Tehát nem maguk a szavak csúnyák - elvégre azok csavak -, hanem az, amilyen embertípust felidéznek bennünk, amiket társítunk hozzájuk.

2009. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

...azok csak szavak...


pardon.

2009. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezeket mind értem,és tudom,de gondolom ezek a szavak nem úgy lettek alkotva,hogy "na,én most alkotok egy csúnya szót!"Tehát a kezdetekre lennék kíváncsi,hogy mióta minősülnek csúnyának,és miért döntöttek így,hogy mostantól ezek a szavak nem használatosak.Értitek?
2009. márc. 28. 14:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Azóta, hogy kialakultak a fent említett konnotációik. Mondjuk el tudom képzelni, hogy egyik-másik szót tényleg eleve arra találtak ki, hogy kifejezze a megvetést is aziránt, amit jelöl, tehát pl. nem kizárt, hogy a k*-t eleve negatív hangsúllyal használták mindig is, de más szavak meg kezdték mondjuk pozitívan vagy legalábbis semlegesen, de aztán elkezdték máshogy (negatívan) használni. Pl. a paraszt régen tisztes, becsületes földművelő embert jelentett, ma tahó, tapló bunkót. Ha valaki rá tudja tenni az ujját arra a pillanatra, amikor elkezdődött átbillenni ez a konnotáció, az máris megválaszolhatja a kérdést.
2009. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, mert viszonylag régi szavak, amik valami tabutémával kapcsolatosak. A pénisz pl. inkább szakkifejezés. Állítólag a maga idejében a b@szni is eufemizmus volt.
2009. márc. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

igen, a b*szni a török nyomni szóból ered :)

(bocsi, hogy nem az eredeti kérdéshez szóltam hozzá:$)

2009. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod, mi volt az elődje? Nagyon izgatja a fantáziámat, hogy milyen csúnya lehetett az, amihez képest a b@szni eufemizmus volt:D
2009. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!