Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnám jobban érteni,...

Hogyan tudnám jobban érteni, amit mond?

Figyelt kérdés
Németül kell telefonálnom, viszonylag jól beszélek (középfok körül, talán még jobban is), viszont alig értem, amit mondanak.Ha nők beszélnek,akkor azt tökéletesen megértem, de ha férfi, akkor meg vagyok lőve.Morog, mindent csinál, és már hatodszorra visszakérdezve se értem.. Mit csináljak? Hangosítsam ki, úgy jobb?
2011. jún. 28. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ilyen jellegű gondom nekem is van. Ha olyan az illető hangszíne, vagy hadar, motyog, akkor én is általában meg vagyok lőve. Nem tudom, hogy milyen megoldás van rá, én visszakérdezek, meg akivel lehet, azzal inkább áttértem a mailbeni kommunikációra.
2011. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

NÉzz német tv-t, hallgass rádiót németül. Illetve ah egy meghatározott munkakörben dolgozol akkor feltétlenül írd össze azokat a szavakat, amik előjöhetnek.

Én is így kezdtem és ez bevált.

2011. jún. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor rövidebb távú megoldás nincs? :/ köszönöm a válaszokat
2011. jún. 28. 10:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Mostmár kicsit jobban megy, mert konkrét kérdéseket teszek fel, és nem engedem nagyon hogy rizsázzon. :D
2011. jún. 28. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!