Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek az angol nyelvet primitívnek tartják, de éppen ők azok, akik ezt a "primitív" nyelvet abszolút nem beszélik vagy csak kicsit?

Figyelt kérdés
Ha az angolt olyan könnyű megtanulni, akkor az ilyen emberek miért nem tanulják meg pár nap alatt? Azért bosszant ez, mert sok egyetemi tanártól is hallottam ezt. Miféle előítéletes, lenéző magatartás ez? Minden nyelv egyenlő, egyik sem alárendeltje a másiknak, ezt mindenki tudja, aki valaha is tanult nyelvészetet. Akkor egy nyelvtanár, miért mond olyat, hogy primitív nyelv az angol és leszólja az angolt tanító kollégiáit? Ha nem tetszik neki, mondja azt, hogy nem tetszik, nem pedig azt, hogy primitív.
2009. márc. 26. 07:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Egyik tanárom az angolt primitívnek tartja, ezért nem is beszéli valóban... De már 8 nyelven beszél anyanyelvi szinten.
2009. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én is épp ilyen emberekről beszélek...valahol kicsit beszűkült gondolkodású még ha más nyelveket beszél is. Attól, hogy én angolt tanítok, még beszélek mellette más nyelveket is, ez az agyamat nem butította el, szóval miért primitív az angol annak, aki nem is beszéli? Hogy ismeri az ilyen ember a nyelvet valójában?
2009. márc. 26. 07:52
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Maga a nyelv tényleg mondható primitívnek. Az egyik legkönnyebben megtanulható nyelv, szerintem ezt mondhatjuk ténynek. De szerintem semmiképp sem lehet lenézni azt, aki esetleg csak angolul tud, ugyanis a világ elég nagy részén jó eséllyel talál olyat aki beszéli. Meg lehet próbálkozni a kínaival is (amit összességében a legtöbben beszélnek a világon), de sokra nem megy vele az ember pl Dél-Afrikában...
2009. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy könnyebben tanulható, mint a többi nyelv, de mégis nagyon kevesen beszélik igazán magas szinten. Ez a tapasztalatom. Mindenki azt hiszi, hogy milyen könnyű meg, hogy ő mennyire tud, de anyanyelvi szinten megtanulni nagyon nehéz (bár sokan középfokú nyelvvizsgával már azt hiszik, hogy mindent tudnak, pedig tudjuk, hogy az kb. milyen szint). Akinek olyan könnyű, az tanulja meg és utána nyilatkozzon...legalább vegye a fáradtságot, hogy megismerje a nyelvet. Talán megváltozna a véleménye. Ha meg nem, akkor azt mondom, úgy mondja, hogy primitív, hogy tudja, miről beszél.
2009. márc. 26. 08:11
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Nos, én iskolában soha, de soha nem tanultam angolt, nem éltem nyelvterületen, de felszedtem annyi tudást az idők folyamán netről, dalszövegekből, stb. hogy értési szinten akár felsőfokú nyelvvizsgám lehetne (angol szakos férjem állítja ezt, én elhiszem neki). Beszélni alig tudok, ezért egy éve középfokú nyelvvizsga-felkészítő kurzusra járok, ahol szétunom magam, és a dolgozataim tanulás nélkül is ötösre sikerülnek. Ezek után nem bírom elhinni, hogy az angol nem primitív nyelv. Elismerem viszont, hogy az angolnak is megvannak a maga nehézségei, pl. a kifejezések, amikkel az ember inkább felsőfokon találkozik. Elismerem, hogy kifejezések terén nem vagyok túl erős, de ha ráfeküdnék erre a témára is, akkor nem nagyon hiszem, hogy gondot okozna.

A fentebb már említett, a nyelvet anyanyelvi szinten beszélő angol szakos férjem is Cartoon Networkről és a számítógépről tanult meg angolul még azelőtt, hogy a gimiben elkezdte volna tanulni (heti két órában, húha, de magas óraszám...).

Az ő morfológiatanára kezdte úgy az előadást,hogy "igen, ez egy morfológia-óra, aminek az lenne a célja, hogy áttekintsük az angol nyelvtan nem létező morfológiai nehézségeit. Remélem, az itt megszerzett tudást kamatoztatják majd, mikor elkezdenek tanulni egy rendes nyelvtannal rendelkező nyelvet". És ezt egy olyan ember mondja, aki egész életét az angol nyelvnek szentelte. :)

2009. márc. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
6%
primitív bizonyos szempontból, kicsi a szókincse. Mert pl. amire nekünk külön szavunk van pl. vő = son-in-law (törvény szerinti fia valakinek, ha szó szerint fordítod)
2009. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az "értési" szint 1 készség a 4 alapkészségből. Ha nem beszéled a nyelvet, csak megérted, ha le van írva, akkor ez a "primitív" nyelv hogy ilyen egyszerű? A másik pedig a kiejtés, amit más nyelvekhez képest jóval nehezebb megtanulni helyesen (helyesen alatt értem pl. a standard kiejtést). De ettől még mindig nem lettem okosabb annak terén, hogy egy oktató miért mondja azt egy másiknak, hogy "pfúj, ááh milyen már ez a primitív nyelv?", mikor nem beszéli? Akkor én is mondhatom a németre, hogy egy ronda nyelv és hányingert kapok tőle, mikor meghallom? Persze ezért mindenki berágna. Mindenki más, miért nem lehet elfogadni, hogy ebből adódóan mindenki mást szeret? Ettől még ezt nem illik diákoknak hangoztatni meg lenézi az angol tanárokat.
2009. márc. 26. 09:03
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem előítélet vagy lenézés,hanem vegytiszta írigység!

Az angol "A" világnyelv,sokan beszélik,megértik és szeretik - persze,hogy útálni kell...

Na ez a hozzáállás a primitív!

2009. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

a magyar köznyelvben a primitív lealacsonyító kifejezés, ezért jobb lenne más szót használni helyette,de sztem pont emiatt használják mégis sokan,mert van egy ilyen pejoratív tartalma, és ettől azt hiszik,hogy most ők feljebb állnak,mert nekik az primitív.


El lehet egyébként gondolkodni,ha szerintük primitív,akkor miért van az,hogy a magyarok beszélik a legkevesebben a környékbeli országok közül az angolt,de bármilyen nyelvet is...

2009. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
szerintem sem helyes leszólni a kollégáját ilyesmi miatt... viszont igaza van, az angol egy alacsonyabb szintű nyelv, és épp ezért van az, hogy világnyelv lett...mindenki könnyen meg tudja tanulni,és még akkor is ért valamicskét belőle ha sosem tanulta... a nyelvek besorolhatóak egy szintskálába, amin a magyar pl igen magasan helyezkedik el, mert sokkal kifejezőbb,sokszínűbb...pl az angolban a spirit szó nagyon sokmindent jelent és olyan dolgokat vesz egy kalap alá, amiknek semmi közük egymáshoz...pl honnan tudod, hogy egy angol vajon ezzel a szóval a lelkedre gondol e, vagy a szellemi tevékenységedre, vagy esetleg csak szimplán kísértetet látott?
2009. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!