Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyol vagy olasz? Melyik a...

Spanyol vagy olasz? Melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolt tanulok, de nem igazán szeretem és a tanáraimnak köszönhetően elegem lett belőle..A spanyolon és az olaszon gondolkodom,mindkettőt szeretném megtanulni.(mellesleg hátha visszahozná a lelkesedést az angolhoz) Az volna a kérdésem, hogy melyiket célszerűbb előbb megtanulni?Melyiknek könnyebb a nyelvtana?Melyik vezetne vissza esetleg az angolig (mivel az angolt nem hagyhatom elveszni, mert mindenhova ezt kérik)Otthon tanulnám először a saját tempómban...
2011. jún. 22. 12:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mellesleg már nem vizsgát tudást kérnek a versenyszférában. Lazán rád csörögnek adott nyelven és vizsga ide vagy oda az dönt hogy teljesítesz.

Rengetegen a magyar vizsgarendszer elbuknak és tudnak, és van sok aki átmegy és azon kívül felsőfokkal sem ért meg például egy anya nyelvűt soha.

2011. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

én emelt olaszra mentem gimibe(most 1éven túl vagyok) gondolom te is most mész majd középsuliba azt ajánlom h nézd meg, hogy melyik nyelvre mennek rá jobban, mert nálam pl. a spanyolosok csak szoptak a tanárokkal, nekünk volt anyanyelvű tanárunk is, szóval szerintem iskola függő, ha mind a kettőhöz lenne kedved (lehet a spanyollal többet érsz) én egyszerűen imádom az olaszt, a nyelvtanuk tényleg nem nehéz annyira vannak kicsit döcögősebb részei valóban meg hát a szép rendhagyók, de ez a nyelvhez hozzá tartozik

hát igen a szépséges angol én általánosban nem tanultam semmit szinte meg is jártam, a szavakat mindig megtanultam, de ennyi elpocsékoltam 6évet nem baj, viszont most megfogadtam, hogy nagyon jól meg fogok tanulni sajnos nekem tényleg az elejéről kellett kezdenem szinte... de gyorsan szintre hoztam magam mert érdekelt és nem úgy fogtamn h 'jajj ne angol fúj tanulás blö' hanem élveztem, hogy ha vmit megtanultam akkor többet értettem a youtubeos videókból vagy esetleg, ha megszólítanak angolul akkor tudok válaszolni "valamelyest" sajnos még rosszabb tanárt kaptam, mint általánosban volt, de így leszarom na de elég sokat írtam szóval szerintem keress szempontokat , h használjam is én kerestem egy embert aki nálam egy kicsit jobb volt angolból és megkértem h csak is angolul beszélgessünk(kitud javítani ha nagy baromságot mondok)és így iszonyat sok mindent lehet fejlődni és tényleg valóban ha csak simán tanulod az iskolában kényszerként az angolt abból csak az lesz, juhú meg lesz a nyelvvizsgád, lesz papírod, de most már ez nem elég manapság, szóval foglalkozni kell vele! itt a nyári szünet ha csak egy héten annyit foglalkozol vele amennyihez kedved tartja, már az is jó szerintem nekem sokkal többet számít, h magamnak tanulhatom, vannak nagyon jó oldalak ahol nagyon sok minden le van írva, keresgess szlenget, h viccesebb legyen a tanulás, én ezt csinálom:D remélem segítettem

2011. jún. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
hát én a középsulin már jó pár éve túl vagyok.. :D közben találtam oldalakat mindkét nyelvhez, mind2 tetszik, de szerintem a spanyol győzött.Azért választottam az otthoni tanulást mivel már nem engedhetem meg anyagilag, hogy nyelvsuliba járjak, így is itt van mellette a fősuli, (mellette dolgozom)már nem birok határidőket tartani. Ahogy elnézem a mai piaci helyzetet az angolon kívül mg 1 nyelvre szükség van.Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak!
2011. júl. 1. 09:46
 14/17 anonim ***** válasza:

Mi a tervezet szakmád kérdező? Mert ahhoz társul egy ideális második, sőt lehet hogy első nyelv.


Sok embernek most például a vietnami nyelv a legideálisabb, még többnek az orosz.

Az orosz cégek országban legalább háromnegyedében olyan ember veszi fel a telefont, aki nem tud angolul. Harmadában ezért le is csapják a telefont.

2011. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

10:16-nak

közgazdász kereskedelem és marketing alapszakon, minőségirányítással és fogyasztóvédelemmel szeretnék majd foglalkozni. Angolból úgy gondolom, hogy maradok a középfokúnál, csak mellé erősítem a szaknyelvet (így is követelmény, másrészt mindenképpen használnám a munka miatt)

Úgy gondolom a spanyol megfelelő lenne második nyelvként..

2011. júl. 1. 10:56
 16/17 anonim ***** válasza:

hát a német az előnyösebb lenne mint a spanyol


bár van némi spanyol és dél-amerikai import és kereskedelmi kapcsolat


de a marketing-hez a spanyol Magyarországon nem tudom

2011. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
akkor elnézést szeretnék kérni :$ :)
2011. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!