Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német vagy a holland nyelv...

A német vagy a holland nyelv szerintetek a szebb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 19:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekem egyarant nem tetszik egyik sem. Mindkettot volt szerencsem hallgatni, nemcsak turistakent, hanem hosszabb tavon. Izlesek es pofonok. Van, akinek a japan, kinai, angol, spanyol nem tetszik. Minden nyelvben van szep es nem szep. A ferjem kulfoldi es sokszor kiragad magyar szavakat, amik nagyon tetszenek neki, en meg eszre sem veszem, hogy az valami kulonlegesseg. De olyan is volt, hogy mondta, hogy az milyen furcsa (nem szepen hangzo) szo. Minden nyelven van szep szo is. Nemetul/hollandul is.
2011. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

A német a hollandhoz képest maga a mennyország. A német is szép tud lenni, ha hochdeutsch. :)

A holland meg... részeg angol tengerészek próbáltak németül beszélni. Undorító, tele van csulázós h betűkkel. Ez egy ebéd közben kifejezetten kellemes. :D

2011. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%
A holland torokbetegség. xD De vannak olyan tájszólásai, amik képviselői nem krákognak annyira, azok tetszenek.
2011. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

A németnek alapból van vagy 100-féle tájszólása, de a hollandnak is egy tucatféle. Ezek között jelentős különbségek vannak, pl. a hollandra általában jellemzőnek tartott kemény (torok)hangok szinte teljesen hiányoznak egyes lágy flamand dialektusokból. Ami a németet illeti, nagy különbségek vannak mondjuk egy berlini, egy svájci vagy éppen egy kölni kiejtés között.


Ha a hivatalos nyelvet nézzük, szerintem mindkettő elég csúnya, a holland annyira, hogy már szórakoztató, a német inkább idegesítő. Ugyanakkor nem lehetetlen egyiket sem szépen beszélni. Ezeket a nyelveket főleg műveltebb, megfontoltabb, mélyebb hangú, idősebb férfiak tudják kellemesen beszélni. Fiatalabbaknál, különösen a nőknél az a baj, hogy idegesítően köpködnek, csattog a nyál a szájukban.


A hollandok néha terjesztik azt a legendát, hogy egyszer megválasztották a nyelvüket a világ legcsúnyább nyelvének. Erre nagyon büszkék. Ugyanezzel jönnek időnként a dánok.

2011. máj. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz erre válaszolni, mert mindkettő elég ronda, holtversenyben vannak. Mondom ezt úgy, hogy a németet egyébként imádom:D


Amúgy az előző jól írta, németben teljesen más a hochdeutsch vagy pl. a svájci német, ami szerintem egyébként már nem német, hanem egy külön nyelv. Nem hinném, hogy több köze van az irodalmi némethez, mint a hollandnak. Gondolom egyébként a hochdeutschra gondolt a Kérdező, meg a standard holland nyelvre (nem tudom, van-e ennek külön neve).

Szerintem a német kifejezetten szép tud lenni. Nekem angol után (amit imádok a németnél is jobban és felsőfokú szinten beszélem) gyakran kifejezetten "űdítő" a németet hallgatni. Nem tudom megfogalmazni, hogy miért, talán a logikusabb kiejtése miatt, vagy talán azért, mert nincs tele latin eredetű szavakkal. De amúgy meg tudom érteni azt, aki szerint nagyon ronda. Sokáig én is így gondoltam. Hát néha nekem is van, ami kiveri a biztosítékot, legutóbbi példám erre ez itt: http://www.youtube.com/watch?v=TJSY1D93s88


Elismerésem annak, aki ezt a borzalmat képes végihallgatni.


A hollandról annyit, hogy az általam ismert nyelvek közül én azt tartom a legrondábbnak. Engem baromira zavar az a sok j betű, amit a németben és az angolban elegánsan csak kiejtésben hallunk, de nem látjuk leírva. Meg a köpködés, krákogás. Uff...

2011. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Holland bizonyos nyelvjarasai, ahol nem erzem ugy , h minden masodik szonal le akar kopni....a nemet borzalmas szamomra.Voltam Nemetorszagban dolgozni,se a nyelvuk , sem a viaelkedesuk nem tetszik, most Holllandiaban elek.Szoval lehet elfogult vagyok.:)
2012. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!