Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire lesz nehéz portugálbó...

Mennyire lesz nehéz portugálból és/vagy olaszból felsőfokú nyelvtudásig eljutni?

Figyelt kérdés

Szeretnék sok nyelvet ismerni, a nyelvtanulás egyfajta hobbi nálam. Természetesen a nehézség viszonylagos, ezért inkább így kérdezem: Az angol felsőfokhoz képest mennyire nehéz ezekből idáig eljutni? Angolul ugyanis felsőfokon beszélek, így tudom, hogy látszólagos kezdeti könnyűsége ellenére mit jelent magas szinten megtanulni.

Szeretnék újlatin nyelvet is beszélni (eddig tudok angolul, tanulok németül, oroszul, későbbi terveimben benne van még az említett két nyelv közül valamelyik, esetleg mindkettő és a svéd), azt tudom, hogy az angol szókincs jó alap az újlatin nyelvkehez. A portugál azért érdekel, mert "egzotikus" nyelvnek tartom, érdekel Portugália és Brazília és mivel úgy tudom, nehezebb, mint a spanyol, ezért gondolom jobb azzal kezdeni, ha esetleg később a spanyolhoz is kedvem támad. Az olaszt kicsit monotonnak tartom, de mivel az olaszok nem beszélnek angolul, és közeli ország és a nyelv állítólag könnyű, szerintem ez se lenne rossz választás.



Mit gondoltok?


2011. máj. 7. 18:54
 1/1 anonim ***** válasza:
az olaszt az angolhoz hasonlóan elég könnyű megtanulni felsőszintig, a portugál nehezebb jóval, és még pluszban az is nehezít, hogy alig találsz hozzá (korszerű!) nyelvkönyveket, tananyagokat... Olaszból rengeteg van
2011. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!