Az angol után melyik a legfontosabb nyelv?
Hát a német Európa ezen felén (közép-kelet) elég jól tud jönni, az orosszal együtt, ugyanakkor mivel régen a diplomácia nyelve a francia volt és Amerikában elég "sokan" beszélik idegen nyelvként még lehet vele valamit kezdeni.
Tudom hogy mostanában nagy divat az, hogy az arab, meg a kínai meg a japán, de ebből maximum a japánnak van valami létalapja. A kínainak kismillió dialektusa van, az arab országok meg gazdaságilag nullák, amelyik meg nem annak meg nagy a gazdasági függése Amerikától, így az angol dominál.
"Az angol után melyik a legfontosabb nyelv?"
Az angol az egyetlen világnyelv. Rajta kívül nincs más világnyelv, csak regionális nyelvek: német, francia, spanyol, portugál, orosz, arab. Ezeken túl pedig csak egy-egy helyen beszélt nyelvek vannak.
Nagyjából a német, francia és orosz következik az angol után. Ha Európában élsz, akkor a német a fontos, kivéve bizonyos szakterületeket, ahol jól jöhet a francia vagy az orosz.
"De a spanyol miért is lenne olyan fontos?"
Semmiért. Spanyolországon és Latin-Amerikán kívül nincs jelentősége.
" Aztán ott a francia: Franciaország nagyon jelentős ország, sőt még Belgium is, de ennyi. Az afrikai országok pedig nem sokat nyomnak a latban. "
Helyes a logikád. Ez az, amit sokan nem értenek. Hiába beszélnek egy csomó afrikai országban franciául, ez nem növeli a francia jelentőségét. Viszont Franciao. önmagában jelentős hatalom gazdaságilag, tudományosan, technikailag, kulturálisan. Nem annyira, mint a német nyelvű országok, de elég fontos. Azt is vegyük figyelembe, hogy a Földközi-tenger déli partján lévő országokban is beszélnek franciául. Bizonyos állásoknál ezért jól jön a francia.
" És ha jól tudom, az angol után németül jelennek meg a legtöbb tudományos iratok, stb."
Igen, a tudományban a német a második, de még így is elenyésző a szerepe az angolhoz képest. Viszont a tudományban az orosz és a francia is jelen van.
Európában tehát a német a második, Afrikában a francia, D-Amerikában a spanyol és portugál.
"Europaban mas lesz fontos, mint Eszak-Amerikaban vagy Azsiaban."
Észak-Amerikában kizárólag az angol fontos (Québeckel ne röhögtessük egymást), Ázsiában szintén csakis az angol fontos, a pár 90 éves vietnami bácsi, aki még tud franciául, nemsokára meghal.
"A kínainak kismillió dialektusa van"
Meg fogsz lepődni komám, a németnek is. De aki nem 80 éves, vagy nem egy eldugott faluban él mélyszegénységben, az tolja az irodalmi németet is. Ugyanígy van a kínaival. Akinek legalább gaozhong (érettségi) végzettsége van, az elfogadható szinten beszéli a standard putonghuat.
"Észak-Amerikában kizárólag az angol fontos (Québeckel ne röhögtessük egymást), Ázsiában szintén csakis az angol fontos"
Ne haragudj, de ez nem igy van. En Texasban elek es itt a spanyol szinte masodik anyanyelve a legtobb embernek. Floridaban, Kaliforniaban hasonlo a helyzet. Van, aki eleve spanyolul szol hozzad, sok helyre ketnyelvu embert vesznek csak fel, mondhatjuk, hogy nem annyira versenykepes a munkaeropiacon, aki nem tud spanyolul.
ma 17:20
Persze, spanyolul beszél a takarító meg a kamionsofőr, sőt, a koldus is. De valószínűleg nem velük akar dumcsizni, aki az USA-ba megy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!