Miért hiszik azt olyan sokan, hogy a magyar nyelv nem finnugor nyelv?
" Ki kényszerített minket..." Milyen " felszabadulás"?
A történelmet mindig a győztesek írják...
Amit a Bach-rendszer megalkotott azt átvette a marxista történetírás, majd a liberálisok...az Akadémia mereven elzárkozik, mint Petőfi esetében is...
00:04
"De ha már itt tartunk, felteszem a kérdést: mivel különbek a sumérok a finnekél? Vagy tovább megyek: miért pont a sumérok egyáltalán?"
Azért, hogy elmondhassák, hogy a magyarok a világ egyik legrégibb civilizációjának alkotói.
Ugyanezt csinálják a román nacionalisták, akik szerint Románia több mint 5000 éves.
Szörnyű hogy Magyarországon mennyi a genetika hulladék...
A Boszniai piramisokon 34 ezer éves magyar rovásírásos feliratok vannak, és ebből még számtalan található a Kárpát-medencében. Csak azért ragaszkodnak egyesek a finnugor rokonsághoz hogy azt próbálják bizonyítani hogy jogos volt Trianon és a szlávok előttünk voltak itt. Tipikus hungarofóbia.
16:51
"Csak azért ragaszkodnak egyesek a finnugor rokonsághoz hogy azt próbálják bizonyítani hogy jogos volt Trianon"
Érdekes, még sose hallottam róla, hogy a párizsi béketárgyalásokon érvként hangzott volna el, hogy "a magyar nyelv finnugor, tehát Erdélyt Romániának kell adni".
De ha tudsz erről valami dokumentumot, akkor ne habozd közzétenni, a történész szakma biztosan örülne az izgalmas felfedezésnek.
Én még hozzáfűzném, hogy szinesítsem az egészet, hogy hallottam Magyar-Japán nyelvrokonságról is.
Haosnló nyelvtan, hasonló kiejtés. (Az írásról most ne beszéljünk, egyértlemű, hogy nem ugyanaz) És eléggé érdekes és megbízhatónak tűnő érvekkel támasztották alá.
Sőt hallottam indián-magyar nyelvrokonságról is (ez már csak tényleg mese volt.)
De hallottam arról is, hogy a magyar-finn rokonságot tényleg csak manipuláció céljára találták ki.
De a finn tényleg hasonlít a magyarra.
Most őszintén, fontos ezen összeveszni? Okosabbak leszünk, ha anyázunk és népművészeti agyagedényezünk?
04:19
"Én még hozzáfűzném, hogy szinesítsem az egészet, hogy hallottam Magyar-Japán nyelvrokonságról is."
Az, hogy léteznek "altáji nyelvek", köztük a japánnal, és az uráli és altáji nyelvcsalád rokon, talán közös urál-altáji nyelvcsalád volt valamikor, az egy tudományos elmélet. Ma már nem divatos, bár lehet, hogy még van, aki ezt tartja. Tehát ez nem hülyeség, hanem tudományos hipotézis. Mellesleg nem mond ellent annak sem, hogy a magyar finnugor nyelv, mert a finnugor nyelvek az urál-altájiak részhalmazai.
Szerintem ezt sosem fogjuk megtudni...
Mindenki más és más elméletekkel áll elő, nem létező nyelvcsaládok, de az mégis finnugor, de mégsem, van tudományos vita, aztán nincs, aztán mégis van, de igazából nincs. XD
Engem is nagyon érdekel a magyar nyelv eredete, de sajnos, semmit sem értek a nyelvtörténethez, de talán, majd egy szép napon. :D
Én még olyat is hallottam, hogy a magyar a kínaival rokon, mert a kínai egyes nyelvjárása ugyan úgy pergeti az r betűt, mint a magyar. A japánnal pedig sok a nyelvtani hasonlóság, és egyéb szókincsbeli hasonlóság is (tapasztalat).
És akkor még sorolhatnék 1000 féle nyelvet, hogy mivel vagyunk rokonok...
A japánt sem tudják nagyon hova sorolni, csak azt tudják, hogy a koreaival rokon (a kínaival összesen annyi a ,,rokonságuk", hogy mindkettő képírást alkalmaz, amúgy meg ég és föld).
U.i.: Miért csak a magyarok nem tudnak a gépen normális idézőjelet írni? Nem tudtak egy plusz gombot rakni nekünk? :@ (ezért is írom vesszővel) ugyanis alulról kéne nyitni. Még japánul is tudnék normális idézőjelet írni, akárhova.
Nos, én nyelvész vagyok. Bár nem ez a szakterületem, de tanultam két évig nyelvtörténetet. Sok-sok cikk, tanulmány, értekezés és szakmai vita elolvasása után a következőt tudom megállapítani: fogalmam sincs, hogy melyik nyelvcsaládba tartozik a magyar, de a szakembereknek sem! Persze a hivatalos álláspont a finnugor nyelvrokonság, ennek van a legtöbb követője, de én még nem olvastam olyan írást, ami ezt egyértelműen bizonyítaná. Vannak hasonlóságok, nyelvtani és lexikai szinten is, de közel sem annyi, ami elég lenne a feltevés alátámasztásához. Nem beszélve arról, hogy majdnem minden cikk feltételezéseken alapul: "feltételezhetjük, hogy", "az adatok alapján majdnem biztosra vehető"...stb. Ez pedig tudós körökben annyit jelent: "nem tudok biztosat, de vagyok olyan nagy név a szakmában, hogy elfogadjátok a véleményemet".
Mindent összevetve szerintem sok esély nincs rá, hogy tökéletesen megismerjük nyelvünk eredetét, de véleményem szerint jelenleg nem is ez a legégetőbb nyelvészeti problémánk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!