Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hiszik azt olyan sokan,...

Miért hiszik azt olyan sokan, hogy a magyar nyelv nem finnugor nyelv?

Figyelt kérdés
Ha szerinted nem finnugor, akkor mi más lehet, és ha kérhetném, jó lenne hozzá indoklás is. Köszönöm!
2011. febr. 21. 19:41
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
67%

20:30


a Föld geoid alakú, tehát te is hülye vagy. amúgy meg kifejezetten sértő az írásod. és igenis sok nyelvész vallja azt a nézetet, hogy a magyar nem finnugor nyelv (szerinted kik között megy a tudományos vita? idióta).

amúgy meg a nyelvről nyelvészeket ÉS történészeket kell kérdezni. nagyon tudatlan apukám, de főleg agymosott. a szokásos alacsony intelligenciaszintű jobbikosozó fasisztázó viccelgetős fajtából. nyamm

2011. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Ahogy az előző válaszoló is mondja, a szkíta és a párthus nyelv indoeurópai nyelvek, az avar pedig török. Most akkor döntsd el légyszíves melyikkel rokon a magyar nyelv! Nagyon sok olyan nyelv van, amiben több az idegen eredetű szó, mint az eredeti, ilyen pl. a máltai, ami az arab egy változata volt, de mára szavainak 70%-a olasz. Ilyen a magyar nyelv is. Ha még most sem hiszitek el, próbáljatok meg választ adni arra, hogy miért azok a szavaink finnugor eredetűek, amik egy nyelv kialakulásakor a legelőször nevez meg, pl. testrészek (kéz, fej, szem stb.).
2011. febr. 21. 20:44
 13/46 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem az előző:D
2011. febr. 21. 20:46
 14/46 anonim ***** válasza:
61%

"Szkíta nyelvcsaládba tartozunk. A magyar és a finn nyelv között kb. 800 hasonló szó van."


akkor nyelvészet alaplecke, hogy amellett, hogy ilyen állat nincs, nyelvészetben nem a szavakat, hanem a nyelv felépítését, nyelvtanát nézik, mert a szavak sokkal gyorsabban változnak később is (ld. mennyi török, görög, latin, orosz, német, angol, héber, jiddis, stb. eredetű szó van a magyar nyelvben, azt mégse mondja senki, hogy mondjuk a héberrel rokon nyelv lenne), míg a nyelv alapfelépítése sokkal kevésbé változékony - még valamelyik korábbi magyar érettségin is pont egy.

Szóval akik ilyen szintű baromságokkal jönnek, azok inkább ne is szóljanak hozzá a témához, mert még általános műveltség szinjén sem értenek hozzá.

És ezek után még van bátorságuk meg pofájuk, hogy a nyelvészeket kóklerezzék, vagy egyenesen hazugozzák le, mert a tudományos álláspont nem klappol az ő vágyálmaikkal, ez meg már egyenesen pofátlanság.

2011. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:
69%

Azért elég fura,hogy a szabadságharc leverése után, mikor az országot be akarták olvasztani a Birodalomba,pénzt nem kímélve elindul keletre 3 német( akik magyarul sem tudtak)a magyar nyelv eredetét kutatni...és abrakadabra, előálltak a finn-ugor elmélettel. Ez ellen már akkor is többen, köztük Gárdonyi tiltakoztak.

Egy nemzetettel, akit megfosztottak gyökereitől, könnyű elbánni...és ez nem "jobbikos duma"

2011. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Jó, és szerinted mi az igazság?

Mert szerintem ezek után elég kézenfekvő, hogy a magyar finnugor nyelv.

2011. febr. 21. 21:11
 17/46 anonim ***** válasza:
77%
Ki kényszerített minket, hogy a felszabadulás után is kitartsunk emellett?
2011. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

A kérdésedről ez a cikk jutott eszembe:

[link]

2011. febr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
38%

20:38


"a Föld geoid alakú"


Ezért írtam, hogy KÖRÜLBELÜL gömb. Te szerencsétlen mitugrász, csak ebbe tudsz belekötni, de még ebbe sem sikerül. Milyen szomorú, nypmorult dolog lehet jobbikidiótának lenni.


"igenis sok nyelvész vallja azt a nézetet, hogy a magyar nem finnugor nyelv"


Nem. Autodidakta táltosok, dilettáns jobbikidióták mondják ezt.


Tudósok egyébként nem "nézeteket vallanak", hanem hipotéziseket fogalmaznak meg és bizonyítanak vagy cáfolnak. A vallomásoknak, fogadkozásoknak, hűségesküknek nem a tudományban, hanem a politikai gyűléseken van a helyük.


"szerinted kik között megy a tudományos vita?"


NINCS tudományos vita. Nehéz felfogni? Az nem tudományos vita, hogy a nem-tudósoknak más a véleményük, mint a tudósoknak.


Az örökmozgóról sincs "tudományos vita" csak azért, mert a fizikusok szerint lehetetlen, de néhány önjelölt "feltaláló" szerint van.


Tehát röviden, még egyszer:


- NINCS örökmozgó

- NINCS mikulás

- NINCS fogtündér

- NINCS mindent gyógyító csodavíz

- NINCS mindent gyógyító csodalámpa

- A magyar pedig finnugor nyelv.

2011. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
61%

Tudtommal is egy újkeletű dolog ez, és érdekes módon csak egy bizonyos réteg körében, akik valamilyen oknál fogva nem tartják méltónak a finneket egy nyelvrokonságra. (Most megnevezhetném én is ezt a "bizonyos réteget", de a konfliktusok elkerülése végett ettől eltekintenék ha nem gond.) Én konkrétan sumér (!) rokonítást is hallottam egyik ismerősömtől, akitől mindezt hallgatni egyenesen nekem volt kínos. De ha már itt tartunk, felteszem a kérdést: mivel különbek a sumérok a finnekél? Vagy tovább megyek: miért pont a sumérok egyáltalán?


A rokonság felmérése alapvetően a mondatszerkezeteknél kezdődik, majd a hangváltozások is általában szabályszerűek. Persze az idegen hatás sem elhanyagolható. Valószínűleg utóbbinak köszönhetően kerültek a nyelvünkbe a különféle "egzotikus" hangok, mint a ty, a gy, vagy a már megváltozott ejtésű ly, amik a szláv gyűrűben körbefogva nem is meglepőek. Amelyiket még megérteném, ha össze akarnák hozni a magyarral, az a török; nem csak mondatszerkezet, hanem még a hangzókészlet terén is vannak igencsak hasonlóságok a két nyelvben. Gondolom ez a történelem miatt tűnik lehetetlennek, ami viszont nem az én hadszínterem, mivel töriből nagyjából olyan szinten állok, mint azok, akik minden újmagyar tévképzetet találnak ki maguknak és aztán azt képzelik, hogy majd jól megmutatják a nyelvészeknek. Meg persze, ha már töri, akkor mégegy ok, hogy miért is utasítsuk el a törököket, ugye? (Ez persze nem a szakértőknek szólt, hanem a jólmegmondomoknak.)


És mielőtt jön a kérdés: nem, nem vagyok nyelvész. Teljesen laikus vagyok, bár érdeklődöm a nyelvek és a köztük való rokonság iránt, éppen ezért nem bírom felfogni az anti-elméleteket - amik egyébként érdekes módon csak nagyon gyenge feltételezéseken alapulnak.

2011. febr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!