Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "Van többféle fajtájú is...

"Van többféle fajtájú is belőle? " Hogy tudom angolul leírni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
There are more kinds of it.
2011. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

There are many sorts/types/kinds of it.


Az, hogy sort, type vagy kind főként attól függ mit takar az "it", de alapvetően bármelyiket használhatod, nincs annyira erős határ köztük.

2011. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Are there different types of it?- ez a kérdés... There are different types of it.- kijelentés
2011. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2011. febr. 10. 14:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Are there various kinds/types/sorts of it?
2011. febr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: bocsánat, a kérdőjelet nem láttam, azért írtam kijelentőt. Azért köszi a lepontozást ^^
2011. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én biztosan nem pontoztalak le :)
2011. febr. 11. 00:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Nem a kérdőjel miatt pontoztak le, hanem a 'more' miatt. Az csak összehasonlításban, viszonyításban hasznáható, itt nem. Ilyen értelemben állaht helyette pl. several, various, different.


A különbséget ezzel a mondattal lehet szemléltetni:


- I have seen this movie several times - többször (= számos alkalommal) láttam ezt a filmet.


- I have seen this movie more times (than you have) - többször (= nagyobb számú alkalommal) láttam ezt a filmet, (mint te).

2011. febr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez roppant érdekes, mondd meg az angol nyelvterületen élő embereknek, mivel ők erről még nem tudnak, lévén rendszeresen használják.
2011. febr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, pontatlanul fogalmaztam.

Mondhatják úgy az anyanyelvi beszélők, ahogy te írtad, de akkor mást jelent:

Are there more kinds of it? = Vannak belőle további fajták?


Pl. mutatott az eladó kétfajta inget, és megkérdezed tőle, van-e még másfajta is. Ekkor a more = additional, further = további.


Egy egynyelvű online szótárban sem találtam meg a more-nak a several-lel szinoním jelentését. Ez persze nem zárja ki, hogy a köznyelvben használják ilyen értelemben, de nem is valószínűsíti.

2011. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!