Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem idegesítenek a...

Csak engem idegesítenek a "puxi, szerike, cejjike, cejjetlek, láwollak és társai" kifejezések? Engem kiráz a hideg tőlük. Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 12:25
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
13%
Kommunisták......!
2009. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
26%
valaki aki hónapok vagy évek óta ilyen szavakat használt, senki miatt nem fog ezekről leszokni. Vagy elfogadod ilyennek a barátod/barátnőd/szomszéd/iskolatárs vagy keresek más számodra normálisan író és beszélő embereket. Azért mert valaki így beszél, még nem fogyatékos. Elmúltam 18, és néha használok ilyet sms-be, amikor fontos, hogy hány karaktert írok...
2009. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
97%

Én nem szeretem és nem is használom ezeket a ,,szavakat,, Az egyik barátnőm, (mindketten 20 évesek vagyunk és lányok) nem elég, hogy így ír, még beszél is így, de ka/ke meg j betűsen. Pl.: szejjjjjcsikézlek, pusszcsikázlak, okcsika, mutiiiska meg...

Nah ettől ráz ki a hideg, próbáltunk már vele beszélni más barátnőkkel együtt, de azt mondja Ő plázacica és ez illik hozzá.

2009. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
96%
Nem is értem, hogy miért kell ilyen "szavakat" használni. Valamelyik filmben még régebben tatyót mondtak táska helyett, azt vajon ki fordította? Ezekkel a puxi, cejebeje, stb. "szavakkal" szerencsére csak neten találkozok, amíg nem férkőzik be jobban a beszédbe, addig nincs baj. Reméljük majd leszoknak róla a fiatalok. Ha olyasvalakivel kerülnék össze, aki így beszél, azt igyekeznék lerázni minél hamarabb.
2009. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak: Nekem is van egy barátnőm aki pont így beszél, csak ami még érdekesebbé teszi, hogy 27 éves! Na, vajon Ő miért csinálja? Csak buta szőkének szoktam hívni. Valószínű az is, mert nem zavarja.
2009. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
91%

Ezt én is utálom... A magyar nyelv értéke mostanság így megy le:

_______

\

\

\_____________________

2009. febr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
94%
utolsó vagyok. bocsi, a grafikon nem sikerült... Na mindegy... Amitől még rosszul vagyok, azok az msn-es smiley-k, amiktől el se lehet olvasni az üzenetet... Hülye plázap*cs@'k
2009. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
87%
nem kell rájuk figyelni..végülis mindenki úgy beszél ahogy akar..
2009. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
97%
27 évesen, na az már gáz! Szmájlikról annyit, hogy módjával szerintem hasznos, mert helyettesíti a hangsúlyt, és segíthet elkerülni a félreértéseket. De ha pl. egy mosolygóst beszúrnak tízszer egymás után, az már idegesítő. Nem is beszélve az egész ablakot elfoglaló ugráló, hangoskodó animációkról.
2009. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
96%

engem nem idegesit, mert hala a jo egnek, az en ismeroseim kozul senki se beszél igy!


de a hastanctanarom imadja használni a "szupcsi, lábcsi" meg hasonlo kifejezéseket, azoktól idegrohamot tudok kapni..

2009. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!