Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják, hogy a finn...

Miért mondják, hogy a finn hasonlít a nyelvünkre, míg a török nem?

Figyelt kérdés
Egyiket sem értjük meg de a török tele van olyan magánhangzó kakál mint a magyar és nincs olyan idegen a fül ék mint egy indoeuropai nyelv.

okt. 24. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Jobban hangzik egy finn nyelvrokonság, mint egy török.
okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a finnben is vannak olyan szavak, amik emlékeztetnek a magyarra. De a törökre nem mondanám.
okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%

Hangzásra szerintem közelebb áll a török -Ankarábam többször hittem, hogy magyarok beszélnek körülöttem.

Helsinkiben nem volt ilyen érzésem.

okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Durva belemagyarázás. Soha semmi közünk nem volt a finnekhez
okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal jobban hangzik a török rokonság mint a finn... A törökök amugyis nagy hódító nemzet voltak mint a magyarok.
okt. 24. 20:35
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
A török nyelvvel amúgy sem rokon a magyar, csak pár szót vettünk vagy vettek át
okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Ki mondja, hogy a finn hasonlít a magyarra? Konkrétan senki! Ennek semmi köze a nyelvrokonsághoz! A genetikai rokonsághoz meg aztán végképp! Annyi hasonlóság mindenképp van hangzásban, hogy ott is az első szótag hangsúlyos, ami meglehetősen karakteres, és valószínűleg a hangok előfordulási aránya is közel áll.
okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

SENKI nem mondja, hogy a finn hasonlít a magyar nyelvre.

SENKI nem állítja, hogy a magyarok és finnek között genetikai rokonság van.


AMIRÖL szó van, az annyi, hogy a magyar nyelv (nem a nép) a finn-ugor nyelvcsaládba tartozik, ami viszont nyelvészetileg bizonyított.

okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondja?


Nyelvrokonság van. A két nyelv között nincs nagy hasonlóság hangzásra, hiszen már nagyon rég elváltak a közös alapnyelvből. Ellenben vannak rendszeres hangmegfelelések. Ilyet találsz törökben?

okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
A finn tele van olyan magánhangzókkal, mint a magyar.
okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!