Mi az a "woke"?

Figyelt kérdés
Mostanába egyre többet hallom, de nem tudom hogy mi az. Valamit az angolból vettünk át.
ma 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

LMBTQ plusz BLM, meg úgy általában "a fehér ember, pláne férfi, csak gonosz rasszista lehet és különbenis annyi privilégiuma van, hogy szégyellje magát"-hozzáállás. Ha egy kisebbséghez tartozol, akkor minden bajodért mindenki más (főleg fehér férfiak) a hibásak, te csak szegény áldozat vagy. Spékeld meg még összeesküvés elméletekkel, főleg a coviddal, de úgy általában az egészségüggyel kapcsolatban (big pharma irányít mindent, háttérhatalmak, ilyesmik), és nagyjából ott is vagy.

A szó egyébként azt jelenti, hogy felébredt/felébresztett.

ma 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem értem, kissé zavaros a mondandód. Hogy egy példával éljek, a gyürük ura hatalom gyürüi kritikás videókban mindig használják ezt a woke szót. De az mi? A haverom is felhívott telefonon, hogy mit csinálok, mondtam neki, hogy megnéztem egy filmet. Ő meg mondta, hogy biztos valami woke film (vagy hülye woke film már nem tudom hogy mondta). Én meg ja... ja... nem... Persze nem is tudtam-tudom mi az, csak nem akartam rá kérdezni, mert hülyének néz akkor.
ma 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz elmagyarázni. Ez az korszellem, amit fent vázoltam, ez a woke.

Filmes példák: kis hableány fekete kellett legyen az új verzióban, mert különben a nem fehér bőrű kislányok nem érzik magukat képviselve. Hófehérke sem hófehér (az új élőszereplősben), a törpék sem törpék, nehogy a kisebbségek sértve érezzék magukat. Hogy minden filmben pozitív módon és hangsúlyosan van feltüntetve a homoszexualitás. A főszereplő jobb, ha nem fehér férfi.

A kisebbségek (főleg nem fehér emberek, lmbt - ezen belül főleg a transzok) esetleges megbántásának még a lehetősége sem állhat fenn, a látszatát is kerülni kell, mert különben el vagy mondva minden rasszista, homo- és transzfób, kiereksztő egyénnek, és lehúzhatod a karriered a WC-n.

Egy színes bőrű színészt nem lehet kritizálni, akkor sem, ha bűn rossz az alakítása, mert az rasszizmus, ez is a woke része. Nem lehet azt mondani, hogy csak férfi és nő létezik, és a férfiak nem menstruálnak és nem szülnek, mert az transzfób. Ilyenek. Ezek összefoglaló neve a woke.

ma 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!