Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv hangkészlete áll...

Melyik nyelv hangkészlete áll a legközelebb a magyaréhoz?

Figyelt kérdés
Én a szlovénre tippelnék, nagyobb nyelvek közül talán az olaszé.

júl. 16. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ezekre tippelsz, miért nem a rokon nyelveinkre? Csak kérdezem. :)
júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszban, szlovénban van ö, ő vagy ü, ű, esetleg zs? Én nem tudom, kérdezem, mivel te tudod.
júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, de kevés olyan hangot tartalmaznak, amelyet a magyar nem, erre értettem.
júl. 16. 23:46
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor miért nem a svéd vagy a dán, amikben van ö, ő, ü, ű és más olyan hangok, amik a fent említettekben nincsenek? Egy magyar könnyen kimond pl. dán szavakat, amikkel egy olasz küzd mert nincsenek olyan hangok a nyelvében.
júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a török.
júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

1 a finnben nincs s-sz, cs, zs, z, c, ny, ty, gy, dz, dzs, mert ezek a a magyarba kesobb kerultek

finnben van kulonbseg az "e" es a nyilt "e" kozott, minkettonek van rovid / hosszú valtozata, ez nalunk csak nyelvjarasokban maradt meg

de ezen kivul, ami van, nagyon hasonlo

fonetikailag még az a hasonlosag a finn-nel, hogy

1. fohangsuly mindig az elso szotagon, mellekhangsuly a harmadik szotagon (ha van), es a masodik szotag hangsulytalan

2. ez akkor is igy van, ha a hangsulytalan szotagban hosszu maganhangzo, es a hangsulyosban rovid van, pl. "gimnázium", az europai nyelvek nagy resze meghuzza a hangsulyos maganhangzot, (tehat a hosszu á-ra csúsztatja a hangsúlyt)

3. maganhangzo harmonia

4. massalhangzok es maganhangzok is lehetnek hosszuak vagy rovidek, a hosszabb annyival hosszabb a magyarban, mint a finnben

júl. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
63%

6. te kinek/mire válaszoltál? Senki nem is melítette a finn nyelvet, aztán csak elkezded sorolni, hogy mi van mi nincs?

Ráadásul ilyet leírni, hogy a finnben nincs sz hang, miközben konkrétan az ABC-jük egyik betűje az "s", kiejtve sz...

És mi köze bárminek ahhoz, hogy a magyarba mikor kerültek?


Biztos, hogy ide akartad ezt írni és nem valami másik kérdéshez?

júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

7. "Senki nem is melítette a finn nyelvet"

az egyes megkerdezte, hogy

"Miért ezekre tippelsz, miért nem a rokon nyelveinkre?"


"konkrétan az ABC-jük egyik betűje az "s", kiejtve sz..."

az s es az sz kozotti kulonbseget nem ismerik, ezert irtam igy: "s-sz"


"És mi köze bárminek ahhoz, hogy a magyarba mikor kerültek?"

kesobb kerultek, mint amikor a finn es a magyar elode kettevalt, ezert nincsenek a finnben

júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!