Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki, aki ismeri a hazai...

Valaki, aki ismeri a hazai német irodalmat! Hol tudnék beszerezni olyan szótárat, ami a nyelvjárások szavait tartalmazza?

Figyelt kérdés
Tehát olyan (lehetőleg kicsi és zsebben elférő) szótár(a)kra lenne szükségem, ami a különböző német nyelvjárások (frank, bajor, tiroli, schwizzerdötsch stb. ) és azoknak Hochdeutsch-beli megfelelőinek a szótára. Lehet ilyet itthon kapni?
2010. okt. 31. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyes nyelvjárásokhoz vannak néhány kötetes, meg persze kisebb szótárak, de olyan, hogy az összes nyelvjárás benne legyen, és zsebben is elférjen, nincs, legalábbis mikroszkóp kellene az olvasásához.
2010. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

bajor-német

német-bajor van.

2010. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos, én pl láttam ilyen "miniszótárat", ami a frank terület szótára volt. Ez kisebb volt, mint az A7-es méret, ilyn kis kulcstartó-méretű volt. Na mármost ha vennénk az összes főbb nyelvjárást (nem tudom pontosan, hány van, ez is érdekelne), és mindből lenne egy ekkora méretű szótár, az nem tenne ki nagy helyet. Innentől egy lépéssel továbbmenve egy könyvbe lehetne őket mind tenni (természetesen nem szakkifejezésekről beszélünk, hanem mindennapi fogalmakról, amiket gyakran használna az ember.)
2010. nov. 1. 11:40
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, itt is van a könyv: [link]


Ilyen méretű szótárakból össze lehetne állítani egy "utazócsomagot".

2010. nov. 1. 11:42
 5/5 anonim válasza:
Én Ausztriába élek és tájszólásba beszélnek az emberek.Ahány falu város mindegy hogy mi annyi tájszólás van nem tudom h hányan beszélnek a világon németül de biztos mindegyik más tájszólást használ ezért is ilyen fontos a Német anyanyelvűeknek az Irodalmi Német h megértség egymást . Tanuld az irodalmi németet többet érsz vele hidd el és a tájszólást meg meglehet érteni ha nagyon figyelsz sok sikert
2010. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!