Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják ezt az anyaorszá...

Miért mondják ezt az anyaországi magyarok?

Figyelt kérdés

Kíváncsi volnék, hogy azokat a jelenkori Magyarország határain kívül született magyarokat miért tartják sokan szlováknak, szerbnek, románnak? De még folytathatnám a sort...

Ha valakinek ezalatt a bő száz év alatt a családja elveszítette a magyar mivoltát, akkor azt megértem, mert már csak az ősök voltak magyarok, de akik továbbra is teljes mértékben magyarként élnek és semmilyen formában nem vegyülnek a valódi szlovákkal, horváttal, románnal stb. az miért lesz kapásból szlovák, horvát, román?

Engem személy szerint nem zavar, mert tudom ki vagyok, tudom milyen felmenőkkel rendelkezem, de érdekelne ezen emberek álláspontja is.



jún. 26. 22:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért akció-reakció... Lehet, nem tudná a fidesz ennyire kihasználni a külhoni magyarokat, ha korábban nem lett volna 23 millió románként aposztrofálva az erdélyi magyarság.
jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

A határon túli magyarok szavazása szerintem nem ördögtől való, erre való a felsőház. Simán lehetnek olyan, a magyar nyelvet, kultúrát érintő döntések, amiben igenis legyen beleszólásuk (pl. nyelvjárások megóvását érintő törvények, egyes oktatási, nagyobb környezetvédelmi témák).


A költségvetést is érintő témákban való szavazhatás terén nincs határozott állásfoglalásom. Tudom, hogy logikai szempontból sokan vitatják az ő szavazhatásukat, de én ezt nem érzem annyira meghatározó gondnak, ennél sokkal nagyobb gondnak érzem a Fidesz rendszres visszaélését a nemzetállami eszmével az élet minden területén, azt a fajta egysíkúságot, monolitizmust, amit a NER képvisel. Soknemzetiségű szemléletű, nemzetiségeinket óvó, sőt a cigány kultúra sajnos eltűnőfélben lévő nyelvi és néprajzi kincseit kifejezett törődéssel óvó, akár újraélesztő országot szeretnék, amely picinyben a Monarchia teljes nyelvi-néprajzi gazdagságát méltón tudja képviselni (mármint kulturálisan, kisugárzásilag). Ilyen ország tudná megszerezni azt a hitelességi tőkét, amivel az (ideiglenes) határokon túli magyarok (és cigányok) nyelvinéprajzi értékeit is védheti. A revizió amúgy nem érdekel, egyszerűen csak szerintem a régi típusú nemzetállam elavult, pontosabban eleve hibás konstrukció volt. A jövőben remélem az államalkotó és a töredéknépek közti különbség is megszűnik, és a magyar, cigány, a különféle nyelvjárású német, szlovák, román nyelvi vagy néprajzi értékek teljes lehetőség szerint teljesedhetnek ki.


Zavar amúgy a migránsozás is, a harmadik világ szegénysége olyan kérdés, amit legalább szellemileg nem kellene migránselelnes propagandával bemocskolni, főleg mivel a Kárpát-medence környezetvédelmi, kiszáradási kérdéseiben igenis sokrtársak vagyunk velük is.


Amit magánemberként próbálok tenni, az az, hogy a gyerekkorban tanult németet, ifjúkorban tanult szlovákot és a hébe-hóba szórványosan tanult román nyelvisemeretet próbálom gondozni, és a cigány nyelvet amit 20-as éveimben igyekeztem élőben is és könyvből is tanulni azt továbbra is tanulni. Annyira nem hiszek sem a magyarok, sem a cigányok, sem a migránsok elleni vádakban, szerintem sokat fejlődött vissza az emberiség a nyomor és az egyenlőtlenségek kiélesedése miatt, valamiért az igazságtalanságok maguktól nem akarnak megszűnni.

jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem minden anyaországi magyar csinálja ezt: aki igen, az hanyagságból, információhiányból vagy rosszindulatból.

Nem volt még fordított helyzetben és nem tudja, ez mennyire érzékeny kérdés. Vagy jólesik valakit lenézni vagy hibáztatni.

júl. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!