Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják ezt az anyaorszá...

Miért mondják ezt az anyaországi magyarok?

Figyelt kérdés

Kíváncsi volnék, hogy azokat a jelenkori Magyarország határain kívül született magyarokat miért tartják sokan szlováknak, szerbnek, románnak? De még folytathatnám a sort...

Ha valakinek ezalatt a bő száz év alatt a családja elveszítette a magyar mivoltát, akkor azt megértem, mert már csak az ősök voltak magyarok, de akik továbbra is teljes mértékben magyarként élnek és semmilyen formában nem vegyülnek a valódi szlovákkal, horváttal, románnal stb. az miért lesz kapásból szlovák, horvát, román?

Engem személy szerint nem zavar, mert tudom ki vagyok, tudom milyen felmenőkkel rendelkezem, de érdekelne ezen emberek álláspontja is.



jún. 26. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Mert pl. a "román" szó nem csak nemzetiséget jelölhet, hanem állampolgárságot is. Attól, hogy valaki román állampolgár, még nyilván lehet bármilyen nemzetiségű, akár magyar is. És persze fordítva.

És mivel általában az ember csak annyira fogalmaz precízen, amennyire feltétlenül szükséges a megértéshez, ezért ahelyett hogy "romániai magyar", hajlamos csak annyit mondani, hogy román, vagy magyar. Egyik sem pontos, csak más-más szempontból nem az.

jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Mert a jelenleg regnáló, kifejezetten magyarellenes, országrombló, népnyúzó, diktátorbarát kormányától különféle kedvezményeket elfogadnak, cserében élnek a kormány által fércelt népellenes, hazaáruló törvények adta jogaikkal, hogy külföldről Magyarországon szavazzanak, és szavazataikkal hatalomban tartják őket. Igaz hazafi, igaz magyar visszautasítaná, hogy az anyaország ellenében korrumpálják.
jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Többnyire gazdasági ill. irigységi faktorok vannak benne. A trianoni döntés után az addig Erdélyben jegyzőként dolgozó nagyapám nem volt hajlandó felesküdni a román kormányra, ezért családostól átköltöztek a határ innenső oldalára. Volt szívélyes meghívás is: "jöjjetek drága magyar testvéreink". Aztán a húszas évek végén, amikor a gazdasági világválság már éreztette a hatását, jöttek az újabb hangok: "mit keresnek itt ezek a románok ?" . Akkor a nagyapámat kényszernyugdíjazták itt a Magyar Királyságban.
tegnapelőtt 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
34%
Magyar az, aki itt él, itt szopik és ide adózik. Attól, hogy felveszed a segélyeket meg leszavazol, nem vagy magyar. Akár tetszik, akár nem, szorostalpu/szlovák/akármi vagy, nem magyar. Érdekes, nekem eszembe nem jutna németnek titulálni magam, mert dedapam volt olyan jó bolond hogy német létére ide költözött.
tegnapelőtt 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1

"Egyik sem pontos, csak más-más szempontból nem az."


De, a magyar emebrre azt mondani, hogy magyar, az pontos. A Magyarországon született kínaira is pontos azt mondani, hogy kínai.


Erdélyi magyarként engem mérsékelten zavar a románozás. Bizonyos esetekben tényleg csak egy nyelvbotlásról vagy egy átgondolatlan szókapcsolatról van szó, nem a nemzeti hovatartozásom elvitatása a cél. Ilyen esetben nem érdemes érzékenykedni, úgy gondolom.


Aki meg tényleg azon az állásponton van, hogy egy magyar származású, magyar anyanyelvű és magyar érzületű magyar állampolgár az román az túl ostoba ahhoz, hogy úgy igazán haragudni tudjak rá. :D

tegnapelőtt 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erről is a fidesz tehet, kihasználja a határon túli magyarokat a saját céljai érdekében. Nekem semmi bajom a velük, de NE szóljanak bele a magyarországi választásokba.
tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Jaj hagyjuk már a Fideszt. Igen, politikai haszonszerzésre használják a külhoni magyarokat, ami gyomorforgató. De a 23 millió románozás honnan jött?
tegnapelőtt 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a jelenség már az előző rendszerben is megvolt. 73N
tegnapelőtt 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#2,

Ugye azt tudod, hogy minden orszag kulfoldon elo allampolgarjai szavazhatnak, meg ha nem is elnek abban az orszagban.

En sem ertek ezzel egyet, ne a kulfoldon elok dontsek el, hogy belfoldon hogy eljenek. En is visszakuldtem a regisztracio ivuket. Eszem agaba sincs Magyarorszagon szavazni.

tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: kevered az adott ország külföldön élő állampolgárait, a magyar nemzetiségű de külföldi állampolgárokkal.

Az előbbiek jellemzően ellenzékiek, na az ő szavazásukat minden eszközzel nehezíti a fidesz.

Az utóbbiaknak pedig a fidesz utólag adott állampolgárságot, ezért elvárja, hogy rá szavazzanak. Na ott még a rég halott nagymama is szavazhatott levélben.

tegnap 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!