Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés

Vegyük figyelembe azt is, hogy olaszul, angolul tanulok iskolában és szabadidőmben is, illetve még nem tudom mi akarok lenni, de ha az álmom összejönne akkor pilóta lennék, talán még szóbajöhet valami mérnöki szak vagy esetleg egy humán szak, mondjuk politológia. 3. nyelvet akarok tanulni mert imádom a nyelvtanulást, de nem ártana ha ez a nyelv hasznos is lenne. Az oroszban gondolkozok, amit már tanultam régebben tehát az alapok megvannak, viszont nem szeretem Oroszországot meg ezt az egész keleti világot, habár a nyelvet szépnek találom. A spanyol túl közönségesnek tűnik, meg mégse akarok azért két latin nyelvet tanulni egyszerre. A francia lehet jó lenne de annyira nem mozgat meg. A német a leghasznosabb lenne de olyan undoritó nyelv vagy nem tudom és Németországot se szeretem.

Nyilván ezt nekem kell eldönteni, de szívesen meghallgatnám a tapasztalaitokat, tanácsaitokat



ápr. 20. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Angolul mindenkinek tudni kell(ene), neked is. Hogy amellett még mi a hasznos, az az élethelyzetedtől függ. Ha Németországban élsz és dolgozol, akkor nyilván a német, Japánban a japán, stb. Ha nincs konkrétan semmire szükséged az angolon kívül, akkor ami tetszik neked.

Én angolul, németül és olaszul tanultam, nehézség szerint ezekről tudok beszámolni. Az angol kifejezetten primitív nyelv, sokkal könnyebb mindkét másiknál. A német és az olasz kb. egyforma bonyolult nyelvtanilag, viszont az olasz sokkal logikusabb, a németben nagyjából semmi logika nincs, és minden szabály alól a szavak többsége kivétel.

ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha van egy álmod, célod a távoli jövőben, akkor mielőtt komolyabban belevágsz akkor az alapokat elkezded, és ahogy betöltöd a 18-at először megnézed, hogy pszichológiailag egyáltalán alkalmas vagy-e rá. Ugyanis a pilótáknál és az Rep.irányítóknél 1 lehetőség van csak az alkalmasságira. Ha azon nem mész át nem tudsz többet jelentkezni. Tehát ha ezt nem tudod megugrani, akkor minden addigi befektetett energia és eredmény-kuka.


Angol felsőfok, spanyol felsőfok (tengerentúlhoz alap), és egy Ázsiai nyelv minimum felső-középfok..

ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2+ A teszt nem csak pszichikai dolgokat vizsgál, és nem tudsz rá felkészülni. Amit vizsgálnak vagy meg van benned, vagy nincs. Erre rákészülni szintén nem tudsz. Ezt tudnod kell.
ápr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, ezért nem teszek fel mindent egy lapra mert nem mindenki lehet pilóta :(
ápr. 20. 10:09
 5/7 anonim válasza:
Esetleg egy skandináv nyelv? Svéd, norvég vagy finn?
ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Jelenleg a leghasznosabb nyelv Magyarországon az angol után a német. Nézd csak meg mennyi német, osztrák cég van már nálunk.
ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 Azzal viszont kérdező csak nyersz, ha ez a 3 nyelv, ilyen szinten meglesz nálad. Ezzel veszíteni nem fogsz.
ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!