Miért lett a tipikusból tipik?
Figyelt kérdés
Az utóbbi kb. egy évben vettem észre, hogy manapság - főleg a fiatalok - a tipikus szó helyett a tipik rövidített verziót használják. Honnan ered ez?2023. júl. 18. 18:18
2/5 anonim válasza:
Mert a fiatalok írásban - ebből következően beszédben is - sok mindent lerövidítenek. De ez így volt régen is a beszélt nyelvben: magnetofon -> magnó, testvér -> tesó, iskola - suli, isi, satöbbi.
3/5 anonim válasza:
Háttööö... :) Lehet, hogy én írtam itt így le először a GYakorin; nem biztos, de én is használtam már, és akkor még nem volt elterjedve; szóval lehet; hogy ez is közrejátszik. :):) Szóval lehet az is, hogy többen is pl akár , tőlem vették át, mások meg őtőlük; nem tudom. :):) De szóval nincsen kizárva; hogy van közöm hozzá. :):) Szóval bocsi, ha ez zavar. :):) :)
4/5 anonim válasza:
*Én meg nem vettem át senkitől; magamtól fejlesztettem ki; bár lehet, hogy egymástól függetlenül több helyen is kifejlődött. Pl előfordult már a történelem során, lehet, hogy többször is, de egyszer biztosan; hogy két különböző országban élő feltaláló ugyanakkor talált fel valamit; egyik egy héttel később adta be a szabadalomra való igényt (???? -vagy miez:)) És akkor el kezdtek pereskedni a másikkal, hogy melyikük találta fel előbb. Az rossz lehetett. Ja meg pl a Dennis a komisz képregény egyszerre jött ki két egymástól független kiadótól az USA-ban is, meg az UK-ban is. :):)
5/5 anonim válasza:
*szóval szleng. :):) egyszerűsítés. :):)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!