Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mik azok a jelenségek, elemek,...

Mik azok a jelenségek, elemek, amik miatt a lengyelt az egyik legnehezebb szláv nyelvnek szokás tartani? Mi az, amik pl. különösen nehézzé teszik és mondjuk a többi szláv nyelvben nincsenek meg vagy ha meg is vannak, de egyértelműen egyszerűbbek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy nehezebb lenne, mint más.
2023. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 x0 ***** válasza:
93%
Úgy hallottam minden szláv nyelv nehéz, és gondolom a szláv nyelvek között a lengyel legalább átlagos nehézségű. Nem hiszem, hogy 2 szláv nyelv között túl nagy lenne a nehézségbeli különbség: gondolom mind nagyjából ugyanolyan nehéz.
2023. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hasonló nehézségű mint a többi szláv nyelv. Igevonzatok, nemek,kivételek stb.
2023. ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért tartják nehezebbnek mert sok embernek ránézésre ijesztő már maga az ahogy írnak és emiatt nehezebbnek is hiszik azok akik nem ismerik a lengyel ábécét. De amúgy tényleg nagyjából egyenlő szinten van a többivel.
2023. ápr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leírva ijesztőnek tünhetnek a mássalhangzó torlódások, de ezek kiejtve sokkal egyszerűbbek. Ráadásul ezekre egyértelmű és logikus szabályok vannak, persze kivételek lehetnek.
2023. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar írásbeli mássalhangzó sorozatai se semmik.

ssz, zzs, ggy, ccs, dzs ...

2023. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ebben a lengyelek mesterek. pl.: Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie, W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ.
2023. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy verseny lenne. Csupán arra utaltam, hogy a magyar is ijesztő tud lenni írva, amíg nem tudják, mit hogy kell kiejteni. Ezt tapasztaltam.
2023. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Az szs még akkor is képes problémát okozni, akár még nagy fiatal anyanyelvűeknek is, hogy az most s-zs vagy sz-s (amit amúgy ss-nek ejtünk valamiért). :'D

2023. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A lengyel jó nyelv. Sok múlik a tanáron. Nekünk egy gépészmérnök tanította. Minden foglalkozás végén "így beszélnek valójában" résszel zártunk.
2023. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!