Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » AZ NKP.hu oldalon a digitális...

AZ NKP.hu oldalon a digitális tankönyveknél egészen 12. osztályig van magyar nyelvtan könyv, tudom buta kérdés de mit lehet 4 osztályon át tanulni magyar nyelvet, mi értelme?

Figyelt kérdés
[link] középiskola részleg, mielőtt bárki belém száll, tényleg nem tudom nem trollkodok, tényleg nem értem mit lehet ezt négy év folyamon át rágni. (tudom olvassam el őket, szerintem fogom is érdekesnek tünik) de ha valaki elmagyarázná meg köszönném :)
2023. márc. 30. 14:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9es ez érdekes témakör érdemes belemerülni mélyebben, ha már elérhető?
2023. márc. 30. 18:43
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, a szemiotikáról nem sokat tudok, leszámítva azt a pár bevezető fogalmat, ami az elsős gimis könyvben van.


Annyit tudok, hogy a nyelvészet fogalmát mintha kicsit általánosítaná, hogy egész abasztrakt jelrendszerekre is vonatkoztatni lehessen.


Például néprajzi ideákra, vadnépek hiedelemrendszereire, baktériumkolóniák kémiai homronjaira és egyéb kémiai jelölőrendszereire (itt gondolom a quorum sensing-re meg egyéb hasonló dolgokra gondolnak, egyfajta kémiai nyelv, amivel a magányos baktáriumok értesítik egymást, hogy itt az idő összeállni nagyobb kolóniákba, biofilmekbe, egyfajta primitív soksejtűséget megelőző állapotba).


Most itt találtam a szemiotikáról egy összefoglalót, kifejezettten egy erre szakosodott magyar társaság honlapján:


[link]

2023. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kálmán László vezetett egy nagyobb cikksorozatot nyelvészet témájában a Qubiten, kitérve olyan kérdésekre is, mint a nyelvészet iskolai oktatása (annak pontossága, korszerűsége ées az ezzel kapcsolatos problémák), illetve a nyevészet jeletősége a mai köznapi életben, vonatkozásai politikai vagy egyéb más irányokban. Íme megtaláltam most a linkösszefolgalót:


[link]

2023. márc. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező!

Nézzük csak a te írásodat:

"középiskola részleg, mielőtt bárki belém száll <, rossz központozás> tényleg nem tudom <VESSZŐ> nem trollkodok <M, mint a maci!>, tényleg nem értem <VESSZŐ> mit lehet ezt négy év |egybeírva| folyamon át rágni. <NAGY BETŰ> (tudom <VESSZŐ> olvassam el őket <, rossz központozás> szerintem fogom is <VESSZŐ> érdekesnek tünik <hosszú ű>) <VESSZŐ> de ha valaki elmagyarázná <VESSZŐ> meg |egybeírva| köszönném :)


Szerintem némi finomítás rád férne.

2023. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2023. márc. 31. 10:38
 16/18 A kérdező kommentje:
12 es érdekes nagyon a linked
2023. ápr. 5. 18:35
 17/18 anonim ***** válasza:
65%
Szívesen, köszönöm szépen írásodat, és kívánok kellemes hétvégét, meg kellemes szabadidőt a húsvétra, meg persze sok örömöt és szerencsét mindenfajta tervedhez, érdeklődésedhez.
2023. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Viszont ugyanezeket neked is 👍
2023. ápr. 6. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!