Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket jelenti ez a mondat...

Melyiket jelenti ez a mondat angolul?

Figyelt kérdés
They started together, but the drummer came in late.

2023. febr. 24. 18:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kezdi úgy h együtt kezdték, mikor nem kezdték együtt...?"

Hát mert egy együttesről van szó, és a többiek együtt kezdték, csak hát a dobos ugye...

2023. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!


#20 Nagyon jó, hogy te is kommenteltél! Mivel azt írtad, hogy "Mert ismerem ezt úgy", akkor te találkozol az angol zenei beszédben a "come in" tényleges használatával.

Tehát akkor amit mi magyarul úgy mondunk, hogy "a zeneszámon belül egy hangszer később szólal meg", annak a kifejezésére angolul a "come in" is használható lehet.

Akkor most így világos lett, hogy a "come in" ezt az "ütembe belépést" is jelentheti, és KONKRÉTAN EBBEN A MONDATBAN azt jelenti.

2023. febr. 26. 11:29
 23/26 anonim ***** válasza:

"Akkor most így világos lett, hogy a "come in" ezt az "ütembe belépést" is jelentheti, és KONKRÉTAN EBBEN A MONDATBAN azt jelenti."

Hát én meg pont most bizonytalanodtam el, hogy arról van-e szó, hogy "a zeneszámon belül egy hangszer később szólal meg", vagy arról, hogy "hibát vét a dobos, és nem jókor, hanem egy tizedmásodperccel később indítja az ütemet, mint kéne"...

2023. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
80%

20as vagyok: Egyik példa NF The search című zenéje 1:22-kor - kérdezi, hogy hova lett az ütem és erre beindul a dob és mondja, hogy: Oh, ain't that somethin'? Drums came in, you ain't see that comin' - szóval hogy úgymond beindult a dob. Nehéz magyarra lefordítani, de hallgasd meg és lehet megérted a jelentést.

https://www.youtube.com/watch?v=H0BXMUdyIKA

Nagyon sokat lehet tanulni zeneszövegekből, sokkal modernebb angolt lehet így tanulni és jobban megjegyzed a jelentést a szavaknak. Persze nyelvtanilag nem mindig helyesek, sőt, de ha van alapod, akkor úgyis meg tudod különböztetni a helyes és a szöveg/ritmus miatt átírt szavakat.


Szóval 23-as, nem hiba miatt, hanem csak kijelenti hogy elkezdett játszani a dobos a zenén belül.

2023. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
És akkor azt hogy kell mondani, ha hiba miatt kezd picivel később játszani a dobos, mint kéne?
2023. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

#24 Köszi még egyszer! :D

#25 Nem tudom, azt talán már külön bele kell foglalni a mondatba. (Vagy talán konkrétan a hibás belépésre is létezik egy phrasal verb :D )

2023. febr. 27. 16:26
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!