Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket jelenti ez a mondat...

Melyiket jelenti ez a mondat angolul?

Figyelt kérdés
They started together, but the drummer came in late.

2023. febr. 24. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Együtt kezdtek játszani, de a dobos későn lépett be az ütembe.
Együtt kezdtek játszani, de a dobos későn érkezett meg az előadásra.
Együtt hozták létre a bandát, de a dobos később csatlakozott hozzájuk.
10 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
They started together, but the drummer came in late.=Együtt kezdték, de a dobos későn érkezett.Nem írtad hogy játszani-play.
2023. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Te megint az vagy, aki folyton azt mondja, hogy nincs szövegkörnyezet? :)
2023. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Együtt kezdtek, de a dobos későn jött/érkezett.

Ezt a mondatot te írtad vagy egy szövegben van így? Mert elég zagyva.

2023. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

#3, példamondatnak tűnik.

[link]

_(music)_ To join or enter; to begin playing with a group - írják mindenhol magyarázatként. Nem vagyok egy nagy szám angolból, de el tudom, képzelni, hogy együtt kezdtek, de a dobos késve lépett be.

2023. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Te jó ég, ugyanaz a példamondat mindenhol! :)))
2023. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Innen származik: [link]

Phrasal verbeket próbálok tanulni. A "come in" rengeteg jelentéssel bír, és mégis, a fenti 3 variációból csak egyik tűnik jónak rá (szerintem is a harmadik, a definíció alapján is).

1-es válaszoló: szerintem amiatt nincs benne a "play", mert ez egy phrasal verb, vagyis nem igényel különösebb körülírást.

Amúgy engem az zavart meg, hogy "late" van írva a "later" helyett, mert úgy már teljesen stimmelne a definíció és a mondat értelme is. Plusz egyik definíció sem felelt meg annak, hogy "belépni a zenébe" vagy "belépni az előadóterembe". Így is lenne értelme, csak akkor már nem lenne phrasal verb. ...legalábbis én úgy értelmezem, de nem tudom, mit gondoljak.

2023. febr. 25. 11:57
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, rosszul logikázok, de pont a "late" (s nem "later") miatt gondolom, hogy az első lenne az igazi, persze "ütem" nélkül, meg azért, mert a hálón lévő példamondatoknál ott van előtte, hogy "a zenében" jelenti ezt. Talán tévedek, de ha arról lenne szó, hogy alapítottak valamit, és valaki később lépett be, akkor nem lenne ott az, hogy (music). Csak tipp, de szerintem nem valószínű, hogy csak a zenében, egy együttes alapításánál jelenti a kifejezés azt, hogy később csatlakozik. Szóval akár helyes, akár nem, én egyelőre maradok annál, hogy "együtt kezdtek (játszani), de a dobos késve lépett be". (És persze ezzel együtt jónak tetszik a hármas megoldás is - szeretem az angol;)
2023. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért nem "later", mert nincs valami más, ami "late", amihez képest ő "later". Ha értitek. :)

Szóval a viszonyítási alap az, hogy "on time" (ahogy a többiek csinálták), amihez képest ő "late" lépett be.

"I'm sorry I'm late." Nem pedig "I'm sorry I'm later.", pedig arról van szó, hogy "Bocs, hogy később érkeztem (mint kellett volna, vagy mint ti)."

2023. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Akkor, a szavazatok ellenére, de a magyarázatok mellett legyen az első megoldás okés, vagyis hogy késve lépett be az ütembe.

Persze, a "come in" által mindhárom variációt ki lehet fejezni. De hogy ez az adott példamondat konkrétan a háromból melyiket jelenti... nos akkor valószínűleg az ütembe való belépést.

2023. febr. 25. 13:43
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

"Phrasal verbeket próbálok tanulni. A "come in" rengeteg jelentéssel bír"

Sose akard egy szónak (főleg angol szónak) az összes értelmét megtanulni egyszerre. Tutira az az egyik jelentése, hogy későn lép be az ütembe, tanuld meg ezt és kész.

2023. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!