Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért értem részben a kazah...

Miért értem részben a kazah nyelvet, ha nem tanultam meg? Tehát a magyar nyelvnek mégis van kapcsolata a kazah nyelvvel?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem egy kazah nyelvű videót. És megdöbbentem, amikor rájöttem, hogy részben értem a kazah nyelvet.

2022. jan. 19. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aztan melyik volt az a video. Mert en most a kerdest elolvasva megneztem kettot a youtube-rol. Azert kettot, mert az elso utan nem voltam benne biztos, hogy az egy parodia vagy tenyleg igy beszelnek. Megnyugtathatlak, egy kukkot nem ertettem belole.
2022. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"részben értem a kazah nyelvet."

Mekkora részben?

Szerinted hány szó tudása szükséges egy idegennyelv megértéséhez, akárcsak részben is?

Ha te jövevényszavaink alapján érted a kazah szöveget,akkor a közös szavak miatt a kazahoknak is részben érteniük kéne a magyar.

2022. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tényleg jó volna azt az bizonyos videót linkelned, hogy a válaszolók eldönthessék félrehallásról van-e szó vagy csak simán a 0%-nál hangyányival több jövevényszót tartalmaz.


Mert például a Tánc szavunk is ott van több nyelvben.

Lásd: Német Tanz, Bolgár танц (tants) és még más szláv nyelvekben is van ha nem is pont ugyan ilyen alakban, de eléggé hasonló hangzással.


Vagy egy bővebb példának ott a Japán nyelv, nem kevés olyan szóval ami kiejtésben úgy hangzik mint egy magyar szó akcentussal vagy latin betűs átírásban hasonlít.


Egy rövid lista ízelítőnek azokból amik így hirtelen eszembe jutnak:

[Szó (kejtés) - Jelentés]

Desu ka (deszka) - kijelentő mondat végződés kérdőmondattá alakítva.

Rouka (róka) - Folyosó

Tsuki (cuki [igaz itt az U hang sokszor kiesik, nyelvjárástól függően]) - Hold

Buta - Disznó

Hai (háj) - Igen.

2022. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!