Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Skóciában William Wallace...

Skóciában William Wallace idejében,az angoltól teljesen eltérő kelta nyelvet beszéltek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 20. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még biztos, az azért nagyon régen volt. De az akkori angol is egész más volt, mint a mostani, mert később nagyon erős lett rajta a francia hatás.
2021. dec. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, Skóciában skótul beszéltek, ami nem rokona az angol nyelvnek, és évezredekkel korábban ott voltak.
2021. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Maximum annyi rokonsága van az angolal,hogy indoeurópai....
2021. dec. 25. 23:26
 4/7 anonim ***** válasza:

3as: igen, ez a távoli rokonság megvan, arra akartam célozni, hogy sokan azt hiszik, hogya skót nyelv az angolnak egy nyelvjárása

2es voltam

2021. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, akkoriban Britannia és Írország területén keltául beszéltek, szerintem nem is létezett "angol" nyelv, főleg nem modern angol
2022. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
William Wallace a XIII. században élt. Akkor már vagy 600 éve ott voltak az angolok a brit szigeteken. Azt nem tudom hogy konkrétan Skóciában is ott voltak-e, de mindenkeppen létezett az angol nyelv.
2022. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Nincs olyan Kelta nyelv. A Magyart otvoztek a mi majmainkeval.
2023. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!