Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem idegesítenek ezek...

Csak engem idegesítenek ezek a kifejezések: "oltakozni", "oltást felvenni"?

Figyelt kérdés
Beoltatom magam, beadatom az oltást. Szerintem ezek teljesen rendben vannak, miért beszél úgy mindenki, mint egy Google fordító?
2021. jún. 18. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szokatlan, de nem egyedi. A nyiratkozik senkit nem idegesít, teljesen elfogadott.

De a nyelvészek is megírták már, hogy mi a helyzet az oltakozikkal:

[link]


Az oltást felvenni meg orvosi kifejezés, hétköznapi emberek nem szokták használni.

2021. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Ja. Csak téged.
2021. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak téged, engem is.
2021. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam a felvenninél, hogy valami szakkifejezés lehet, de akkor is olyan bután hangzik.
2021. jún. 18. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Számomra is elég irritáló
2021. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Már legalább 2 ilyen kérdés volt, keress vissza. Mást is idegesít, de valójában egyik kifejezést se most találták ki, csak most terjedt el.
2021. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mansour ***** válasza:
100%

Az oltakoznival nincs semmi baj, ugyanaz a típusú szóképzés, mint pl. a beiratkozik, azzal pedig senkinek nincs gondja. Ha valakit idegesít ez a szó, annak nem nyelvi oka van...

A oltást vagy valamilyen terápiát felvenni, az egy orvosi, egészségügyi körökben elterjedt szófordulat, ami most a vírushelyzet kapcsán kezd általánosan is elterjedni. Ez a kifejezés nekem is furcsa, de idegesíteni nem idegesít. Én valószínűleg soha nem fogom így mondani, de nem zavar, ha valaki használja ezt a kifejezést.

2021. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lilla64 ***** válasza:
45%
Nem vagy ezzel egyedül.Engem is és még másokat is irritál.
2021. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az oltakozniról mindig az imádkozni jut eszembe, tovább erősíti a hisztidiktatúra szektás beütését XD (halálosan idegesít, mondjuk nem debilebb, mint minden más, ami a vírushiszti égisze alatt született)
2021. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az oltást felvenni akkor tudom, ha az orvos leejti a fecskendőt, lehajolok érte és a kezébe adom. Az oltást beadják, megkapom, beadatom stb., de hogy felvenni az oltást, ez annyira magyartalan, kifejezetten ostoba kifejezés. Valószínűleg valami nagyzási hóbortban szenvedő találta ki. (Ez olyan, mint amikor a vasutas nem azt mondja, hogy leszálltak az utasok, hanem hogy "lepakolok"). Beveszem a tablettát. Akkor felvettem a tablettát? Vagy bekenem kenőccsel a sebet, akkor felvettem a kenőcsöt? Vagy megmosom a hajam, akkor felvettem a sampont? Én is megkaptam az oltást, de nem vettem fel semmit, ha megpukkad a sok magyartanár zseni, akkor se.
2021. szept. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!