Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Twilight: miért "tvájlájt"-nak...

Twilight: miért "tvájlájt"-nak kell ejteni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A twin, twist, twig... szavakat "tvi"-vel ejtjük. A twine, twice... szavakat -ha minden igaz, a szó végi e miatt- "tváj"-jal ejtjük. A kérdésem arra vonatkozik, van-e valami szabály, vagy egyszerűen így alakult?
2010. aug. 18. 14:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak a válaszolóknak a kommentet, akik valami hasznosat, értelmezhetőt írtak.

Akik idejönnek beböfögni olyat, hogy "tanulj meg angolul" ahelyett, hogy a kérdésre válaszolna, azt tisztelettel kérném melegebb éghajlatra való távozásra. Középszinten beszélek angolul, ezt munkám során használom is, természetesen vannak hiányosságaim. Persze ti, akik perfektül beszélitek az angolt, nyilván tudjátok, hogy egy idegen nyelvet sohasem lehet teljesen megtanulni, minél többet foglalkozol vele, annál több új, elsajátítandó dologgal találkozol.

Abba belemenni, hogy [tvilájt] vagy [twájlájt] megint értelmetlen kedves 08-18 22:52, tanultam egyetemen IPA és SAMPA átírást, írhattam volna úgy is, de úgy ítéltem meg, hogy nem kell elveszni a részletekben. Mindenesetre tőled sem kaptam értelmezhető választ.

2010. aug. 21. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!