Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a Twilight...

Hogy kezdjek neki a Twilight saga breaking dawnak? Többi lent

Figyelt kérdés
ha véget ér nem lesz mit olvasni, várni ... Nem merek belekezdeni. Vége lesz nem is tudom felfogni. Ha tényleg nem lesz fojt. Elolvasom de utána deprssziós leszek. Segítsetek!:)
2011. júl. 1. 09:14
 1/9 anonim válasza:
Ne legyel depis ,ez csak egy film (konyv) ,igaz nagyon jo,de nem ebbol áll az élet .
2011. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
uristn de irigylem a problémáitokat...
2011. júl. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kezd el utána a Büszkeség és Balítéletet! Levezetésnek tökéletes, én is azt olvastam utána... :-)
2011. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én pont egy éve olvastam... azóta már 2x is. Aztán újrakezdtem olvasni az összeset.
2011. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lesz foLYtatás, jó? Olvasd csak el, aztán még sokszor, jót tesz a helyesírásnak.
2011. júl. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1., A tvájlájt nem saga, attól még hogy az agyatlan amerikai média annak nevezi. A sagáknak köze nincs az ilyen még ponyvának is szánalmas firkálmányokhoz, és amennyiben mint "sorozat" szeretnénk alkalmazni ezt a jelzőt, akkor is csak irodalmi jelentőséggel bíró művekre illik ráruházni. Egyébként az eredeti izlandi sagák tényleg nagyon jók, sokat segítene az agyműködéseteknek, ha inkább azokat olvasnátok az ilyen nyáltenger helyett.

2., Az első oldalon kezdj neki olvasni. És mi van akkor, ha nem lesz folytatása? Nem tud az a nő sem egy életen át megélni ugyanabból a retekből. Egyszer minden sorozatnak vége szakad. Lehet szomorkodni a végén, de azért az már pszichiátriai eset, ha valaki annyira beleéli magát, hogy "depressziós" lesz a végétől. Embereld meg magad, és kész.

3., Valaki javasolta a Büszkeség és Balítéletet utána. Ez egy remek ötlet, hiszen egy "happy end"-del rendelkező romantikus könyv, ami ráadásul irodalmi klasszikus is. Jobban tennék a korodbeliek, ha több Austent olvasnának, és kevesebb populáris hányadékot, mint pl. a tvájlájt. Egyébként a többi romantikus regénye is elég jó, sőt még Bronte-t is tudom ajánlani mellé. A romantikus szál mellett ezek realista, társadalomkritikával rendelkező regények, melyekben komoly és értelmes, akár filozofikus gondolatmeneteket is találhatunk. Ami a tvájlájttal szemben még egy jó pont Austennek, hogy inkább a feminizmus felé hajlik, nem pedig a tvájlájt által propagandált "szerezz egy hapsit menj hozzá de csak a házasság után feküdj le vele és örökké boldog leszel"- nőtípust mutatja be, hanem a főszereplők általában értelmes, erkölcsös nők, ami pont az ellentéte a kor ideáljának.

2011. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóval nem tudok teljesen egyetérteni. Szerintem HOZZÁ SE KEZDJ. Én elolvastam, és utána annyira megundorodtam magamtól, hogy rögtön elajándékoztam. Egyszerűen nem bírtam volna elviselni, ha valaki meglátja a polcomon. A megajándékozott személyt is úgy választottam ki, hogy ismerőseim közül a lehető leghülyébb legyen, hogy ne csökkenjen tovább az IQ-ja a könyv elolvasása után.


Ha romantikus regényt akarsz, olvasd ki a Monte Cristo grófját. Rossz hír: a történetnek van vége. Jó hír: a történetnek van TÖRTÉNETE, és nem csak egy ötszázoldalas céltalan ömlengés. Akár még könyvélménnyel is gazdagodhatsz. Dumas pedig valóban tud írni, nem fogod minden oldalon ugyanazokat a szóismétléseket olvasni, és ő nem is az internetes rajongóit kérte meg, hogy adjanak már helyette címet a könyvének.


Vagy ha ez nem tetszik, olvass valami jó fanfictiont. A tvájlájt sincs jobban megírva, mint egy amatőr író története.


Mindent összevetve, legközelebb, mielőtt megveszek egy könyvet tök drágán, megpróbálok tájékozódni. Én barom, azt hittem, ezer légy nem tévedhet...

2011. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:00 végül is igazad van. Főleg a bele se kezdjen résszel. Azt viszont nem remélném, hogy azoknak, akiknek a tvájlájt élvezetes olvasmányt nyújt, lehet esélyük azokkal a regényekkel, amiket írtál. Én azért javasoltam ezeket a tipikusan női, romantikus regényeket, amiknek legalább közük van az irodalomhoz.
2011. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gondolom, hogy már azóta megoldódott a helyzet... én mégis azt tanácsolom, hogy, ha még nem tetted volna, olvasd el a sorozat fanfiction "ötödik kötetét", amit egy magyar nő írt (persze, csak, ha már betöltötted a 18. életévedet...):

[link]

Nagyon fog neked tetszeni szerintem. Egyéb Twilight fanfiction történetek nagy számban találhatók a Fanfiction net honlapon.

2012. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!