Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Twilight: miért "tvájlájt"-nak...

Twilight: miért "tvájlájt"-nak kell ejteni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A twin, twist, twig... szavakat "tvi"-vel ejtjük. A twine, twice... szavakat -ha minden igaz, a szó végi e miatt- "tváj"-jal ejtjük. A kérdésem arra vonatkozik, van-e valami szabály, vagy egyszerűen így alakult?
2010. aug. 18. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet, hogy az utána következő "l" miatt?
2010. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező: egész egyszerűen azért, mert a "light" szót így ejtik. Az általad felsorolt egyszótagú szavak ezzel nem függenek össze. Ha -ight a vége, akkor így kell ejteni.
2010. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem vagyok angolos, de mégis tudom miért ejtik így. Mert a szó eredete nem a twin meg a hasonszörű képzett szavaiból ered. Hanem: twil-it, ami homályt, alkonyt jelent, a twillight pedig-többek közt- alkonyatot./alkonyfényt/ (csak neten szótár kell hozzá)
2010. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja és ezt nem felvágásból írom, csak leírtam a -szerintem-magyarázatot. De ettől igaza van azoknak, hogy nem kell a kérdezőt fik.ázni, mert nem egyértelmű annak, aki pl. nem tud angolul.
2010. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
és lehet nem is jól gondolom, hiszen én sem tudok angolul. Szóval érted , kérdező :) Németes vagyok, ott is máshogy kell ejteni egyes szavakat, amik látszólag hasonlítanak.
2010. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ezért tanítják jobb helyeken úgy az angol szavakat hogy: angolul-fonetikusan-magyarul, mert még ha van is 1-2 szabály, jobb mindent külön megtanulni
2010. aug. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
A twin, twist, twig szavakban a szótag végén van még egy mássalhangzó, ezért úgy ejtik, mint az it szót. A twilight-ban viszont az első szótag "twi", azaz nincs a végén mássalhangzó, ezért úgy ejtik, mint az I (én) szót. Az light l-je már a második szótag szótaghoz tartozik.
2010. aug. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nah te se tudsz angolul.......de inkább nem irom hoszzu lenne! tanulj meg előbb angolul
2010. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, ha te a twilight szót [tvájlájt]-nak ejted, akkor talán nem tudsz angolul, nem gondolod? Azt [twájlájt]-nak kell ejteni(persze jobban nem tudom leírni magyar karakterekkel, de a lényeget gondolom megérted).
2010. aug. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megmagyarázható, de sztem azt baromira untatná, aki nem egyetemen tanul angolt :). Legyen elég annyi, hogy nagyban függ attól, hogy milyen betű(k) követi(k) írásban, bár ez is eléggé leegyszerűsített...
2010. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!