Ha minden nyelv egy nyelvből indult ki, elképzelhető, hogy az az eredeti nyelv mai napig létezik?
Figyelt kérdés
Hogy ahogy az emberek elvándoroltak, terjeszkedtek a bolygón új variánsok alakultak ki, de közben többé-kevésbé megmaradt az eredeti is?2021. febr. 21. 22:25
1/10 anonim válasza:
Ááhhh szerintem ez lehetetlen... Ha csak egy nyelvújításra gondolunk is azért elég sok különbség jött létre. Szerintem biztos nem maradt fent a mai napig akár az a nyelv.. meg ugye jó lenne tudni mi is az:D Max ilyen szófoszlányok maradhattak meg
2/10 anonim válasza:
Nem egy nyelvből indultunk ki. De ha igaz is lenne, valószíneg már nem lenne jelen egy nyelvben sem az első nyelv. Ahhoz túl sok idő telt már el.
3/10 anonim válasza:
Nem egy nyelvből indult ki az összes. De biztos találkozhatsz majd olyan konteóssal, aki szerint igen, mégpedig a magyarból.
4/10 A kérdező kommentje:
"Nem egy nyelvből indult ki az összes"
Nos, ez nem bizonyított.
2021. febr. 22. 00:14
6/10 anonim válasza:
3
Lehet,hogy nem a magyar az ősnyelv.Viszont ha létezett ilyen kezdeti nyelv,akkor az még foszlányaiban jelen van a mai nyelvekben is. És könnyen megeshet,hogy a magyar őrzött meg a legtöbbet belőle.
7/10 anonim válasza:
Nem tartom lehetségesnek, de ez teljesen személyes vélemény. Felmerül a kérdés, hogy mikortól vagyunk képesek az artikulált hangképzésre (egyes tanulmányok szerint pl maga a neandervölgyi is tudott hasonlóan kommunikálni, mint mi, de pl a Homo Erectus még nem) és mennyit beszéltek azok az ősök összetett mondatokban. A vándorlás során eleve rengeteg új szót kellett használniuk, mivel az eredeti élőhelyen azok a dolgok egyáltalán nem léteztek, pl bizonyos állat-vagy növényfélék és ennek logikáján ugyanúgy ki is koptak szavak, mivel az új élőhelyen nem volt mire használni, nem létezett az adott élőlény, vagy képződmény, vagy jelenség, vagy akármi. Így folyamatosan változott a használt nyelv és cserélődtek a szavak, még olyan esetekben is, ahol azt gondolnád, hogy alapvető feltétele az életnek, tehát bizonyosan nem változhatott a vándorlások során, pl víz. De vízből is ismerünk sokfélét, lehet édes vagy sós, álló és folyami is, friss vagy poshadt. Lehet az eredeti élőhelyen, amikor a beszéd is kialakult csak édesvíz volt elérhető és a tengerekkel, óceánokkal való találkozás csak évezredekkel később történt meg, így azok az ősök, hogy különbséget tudjanak tenni a 2 között, 2 külön nevet adtak neki. Nem tudhatjuk sajnos. Bár igen érdekes kutatások zajlanak ezzel kapcsolatban, de mint írtam, még az is kérdéses, hogy pontosan ki és mikor kezdett artikuláltan beszélni.
8/10 anonim válasza:
A beszéd legalább 50-100 ezer éves, az írás csak 5000 éves. Addigra az ősnyelvből már alig maradhatott valami. Lehetetlen is, hogy egy élő nyelv ne változzon; minden változás távolodás a korábbi nyelvállapottól. Az ősnyelvet ma változatlan formában legfeljebb a mennyországban találhatjuk meg. Már ha egy ősnyelv volt.
9/10 anonim válasza:
A latin a legősibb nyelv. Azt még ma is tanuljuk
10/10 webnyelv válasza:
Az eredeti nyelv beszélői külön csoportokban eltávolodtak egymástól, így sok-sok újabb nyelv alakult ki az idő során. Tehát az eredeti nyelv tovább él, de már az új nyelvek formájában. Ahogy a latin is tovább él, csak az újlatin nyelvekben. Az eredeti formájában biztos nincs meg az ősnyelv már, mindenféle folytatása változott azóta - már ha feltételezzük, hogy egyetlen ősnyelv volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!