Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondja sok ember az...

Miért mondja sok ember az augusztust agusztusnak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 09:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
10:04-esnek adok igazat! És annak, aki szerint erőltetett lenne kimondani u-val. Még nem is hallottam úgy senkitől (Borsodból írok egyébként), de szerintem nem is helyes.
2010. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy autos válaszoló: mind a 3 szó auto-val kezdődött, az augusztus nem hasonlítható hozzájuk
2010. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
75%
hát, én még senkitől nem hallottam, hogy agusztus, én is kimondom az u betűt, még ha röviden is. nem tudom, hogy ez mitől függ. a lidli meg svábos kiejtés, de nincs gond azzal sem.
2010. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%
Én még nem hallottam így (vagy nem tűnt fel..), és én is augusztusnak mondom. Szerintem úgy a normális. Budapesti vagyok egyébként. 19L
2010. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%
Agusztusnak kell mondani attól még hogy augusztusnak írjuk. Elég sok olyan szó van a magyarban amit másképp írunk mint mondunk...
2010. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
ha kimondod u-val szinte alig hallani. árnyalatnyi különbség van az u-val és az anélkül történő kiejtésben. pont azért, mert g van mögötte. az autó leírva pont ilyen, de a t miatt szépen kijön az u, itt viszont nem. angolul is így van, augustnak írják, de hosszú ó-val ejtik.
2010. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

én u-val ejtem ki. de lehet, hogy alig lehet hallani és ezért hiszed te is azt, hogy mások nem ejtik. nem tudom, én még nem figyeltem ezt meg.


viszont a szombatot sokáig szonbat-nak hittem. nem tudom miért. meglepő volt a felismerés :)

2010. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Én meg beszédhibás lehetek, mert "algusztusnak" ejtem. Az "agusztust" ki se bírom rendesen mondani, akad a nyelvem az a meg az g között.
2010. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Agusztusnak kell ejteni.
2010. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
39%

Augusztusnak kellene ejteni!

Sokszor hallani olyat is, hogy tesvérem...

Neeem, nem csak a kisebbség köreiben! Miért nem lehet kimondani rendesen a szavainkat, nem értem!

2010. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!