Miért van az, hogy mindent, ami Japánból jön, szuperkülönlegesnek tartanak nyugaton?
A karikás ostor meg van becsülve a maga helyén ma is. Az mindig is egy szűk, kis létszámú szakmának volt a munkaeszköze, ma is az. (De sosem volt harci eszköz.) Ezen túlmenően pedig már néprajzi-népművészeti szempontól is felfigyeltek rá, úgyhogy még azt is mondhatjuk, hogy nőtt a presztízse.
A visszacsapó íj meg egy ezer év szünet után újra felfedezett dolog, ehhez képest ennek is egész jó a sajtója. :)
A japán harcművészetekkel nem érdemes összehasonlítani, mert azok mindig szerves részét alkották az általános japán kultúrának, és folyamatos fejlődésben voltak és vannak. A magyar íjászatról sem ez a folytonosság, sem az a szélesebb kulturális beágyazottság nem mondható el.
Sok embernél ez nem más mint egyfajta kelet mánia.
Van egy ismerősöm, nagy harcműveszet rajongó, van egy eredeti katanája is a néhány másolat melett.
Már mondtam neki, hogy tegyünk egy próbát.
Nekem van egy negyvezezer Ft-os edzett pengéjú európai kardom, mondom üsük össze a katanájával, az élüket, de nem akarja, pedig állítja, hogy kettévágná vele az enyémet. :)
Ezt az összetekert nádbizbaszt vágott vele, de az az én kevésbé éles kardom is elvágta. Egy réz csövet is elvágtam, nem ment ki az éle, de ő még arra sem volt hajlandó.
Hiába "Katana", attól még nem kard. Ha jó az anyag, és kiváló az edzés, egy "nevenincs" kard kettévágja a Katanát, akár a vajat.
Pár gyűjtögetőt ismerek, minden annyit ér amennyiért el lehet adni. Sosem értettem, hogy miért kell állandóan gyűjtögetni. Élni kell, nem betegesen gyűjtögetni (épp ész határain belül).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!