Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ma már "ciki" Székelynek lenni?

Ma már "ciki" Székelynek lenni?

Figyelt kérdés

Folyton viccet csinálnak belőlük, és mindenhova az a Bajuszos izé...

tudom, hogy csúfolásból csinálják meg minden, de most már ciki?


2014. júl. 30. 08:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hogyha egy bizonyos népcsoportból poén csinálunk azon nem kell megsértődni, rengeteg székely vicc van, vagy van rengeteg zsidó vicc is, sőt néha van, hogy a magyarokról (tehát lényegében rólatok is beszélnek) és röhögnek és egyik sem sértődik meg. A kérdés csak annyi, hogy ki mennyire fogja fel a poént és ki mennyire sértődik meg ezen. Te az utóbbihoz tartozol mi erről nem tehetünk és amit a 9. írt és én írtam sem zárja ki egymást. 7. voltam.
2014. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 zabmester ***** válasza:

Ezek a viccek a sztereotípiákból alakulnak ki. Lehet ellene tiltakozni, és megteheted azt is, hogy te magad is poénként fogod fel. Véleményem szerint jobban jársz, ha az utóbbit választod.

Belegondoltál már abba, hogy mennyi zsidó vicc van például? Ráadásul a zsidók mondják a legjobb zsidó vicceket :D Vagy mennyi rendőrvicc van, és a legjobb rendőrvicceket is pont a rendőröktől lehet hallani. Ők sem sértődnek meg azon, hogy viccek szólnak róluk, mivel ez nem arról szól, hogy ciki zsidónak, vagy rendőrnek lenni. Épp így székelynek lenni sem ciki, csak van pár sztereotípia a székelyekkel kapcsolatban, amiket ezek a viccek kifiguráznak.

Ha belegondolok, velem is volt olyan, hogy mindig röhögtek azon az ismerőseim, hogy melyik városban születtem (nem lényeges igazából, hogy hol, környékbeli kisváros, elég rossz a híre, ezért röhögnek rajta), egy darabig zavart a dolog, de egy idő után inkább én magam csináltam belőle viccet. Mennyivel jobban jártam ezzel, mintha minden alkalommal felhúznám magam rajta. Javaslom, hogy tedd te is ezt.

2014. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Snapette ***** válasza:

Ha megfigyeled, akkor a székely viccek többségében a "székely" szereplő nem negatív, vagyis nem rajta csattan a dolog, hanem ő csattint másokon. Tipikusan a "városiakon", a külföldieken, a turistákon. Más székely viccek meg olyan szokásokra vonatkoznak, amelyek lehet, hogy székelyföldön természetesek, csak kívülről nézve viccesek.

Hogy egy példát mondjak, a minap olvastam egy székely viccet, és végül magamon nevettem, mert nagyon későre esett le a poén, ugyanis arra vonatkozott, hogy a székely gyerek a zsíros kenyeret szalonnával ette, és nem láttam a humort benne, mert eszek én is zsíros kenyeret szalonnával.

Ezeken nem kell megsértődni, lehet egyet jót nevetni is időnként, mikor magunkra ismerünk...

2014. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Sebaj kérdező, majd kinövöd. Ha meg 13-14 évesnél idősebb vagy, akkor reménykedj, hogy fejlődik majd a humorérzéked. Arra talán sose késő.
2014. júl. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én félig Székely, félig Sváb vagyok egy kis Szlovák vérrel.

És büszke vagyok arra, hogy Székely is vagyok :D

2014. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A sértődés alapja kb pont annyi, mint a nőknél a szőke nős viccek.
2014. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!