Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ma már "ciki" Székelynek lenni?

Ma már "ciki" Székelynek lenni?

Figyelt kérdés

Folyton viccet csinálnak belőlük, és mindenhova az a Bajuszos izé...

tudom, hogy csúfolásból csinálják meg minden, de most már ciki?


2014. júl. 30. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
én nem érzem csúfolódásnak, vannak viccek más emberi csoportokra is. Mikor Erdélyben jártam, akkor se éreztem, hogy szégyenkeznének a székelyek. Sőt én büszkének is éreztem őket erre.
2014. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is büszke vagyok emiatt magamra, de már annyi vicc meg minden van, hogy azért már sértődött vagyok.
2014. júl. 30. 09:26
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Nekem van egy regen kiadott könyvem, Kilenc keve, hany kalangya cimmel. Ebben csak szekelyekkel kapcsolatos viccek vannak.
2014. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
épp ez az! te is viccet csinálsz belőlük!
2014. júl. 30. 09:33
 5/16 anonim válasza:
100%

Ne rágj be ezért :)

nem csak székelyes viccek vannak, hanem pl szőkenős viccek, rendőr viccek és roma viccek is...jah és anyós viccek :D

Ha így vesszük, a társadalom szinte összes rétege meg van sértve ezek miatt :)

ne idegeskedj ilyenek miatt...inkább nevess te is ^^

2014. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
elég nehéz saját fajtát kinevetni, és amikor olyan viccet látok, hogy a magyarokat gúnyolják, akkor jönnek azok a negatív kommentek, és akkor MUSZÁJ levenni azt a képet róluk.
2014. júl. 30. 09:52
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, egyrészt nem tehet róla másrészt a klasszikus "öreg székely"-ből csinálnak viccet. Például ha kimondjuk azt a szót, hogy székely mindenkinek egy 60-70 közötti bajszos pálinkafüggő parasztbácsi jut eszébe aki szűkszavú. Ebből csinálnak viccet ez nem sértő, arról meg nem is beszélve, hogy nyilván nem csak ilyenek élnek...
2014. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Persze, pálinkafüggő. Ezt honnan veszitek? a viccekből?

Ti sem ismeritek a Székelyeket!

2014. júl. 30. 10:02
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ciki Székelynek lenni. A székelyekről szerintem egyébként sem negatív kép van az emberekben. Én úgy gondolom, hogy ők a "józan paraszti ész szimbólumai". És ez egyáltalán nem pejoratív.
2014. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. köszi kedves vagy :)
2014. júl. 30. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!