Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Afganisztánban is semmibe...

Afganisztánban is semmibe veszik a nőket?

Figyelt kérdés

Ugye a legtöbb arab országban ez a helyzet. Viszont van egy jó barátom, aki ott él és szeretnék kimenni hozzá meglátogatni. Ennek több oka is van, de azt most nem részletezném.


Barátnőm is szívesen kijönne velem és lehetőség is van rá, de kicsit fél ettől a nő alázó mentalitástól és emiatt nem mer kijönni. Az ismerősöm azt mondta, hogy nem vészes a helyzet egyáltalán, meg igazából én egyáltalán nem is olyannak ismerem, aki képes lenne így megalázni bárkit is.

Van valakinek tapasztalata?



2014. máj. 11. 18:40
1 2 3
 11/23 mustafa33 ***** válasza:
59%
Szóval te fiú vagy és a "barátnődel" szeretnél kimenni a jó barátodhoz? vagy lány vagy és a bartnődel szeretnél kimenni a "barátodhoz"? Vagy mi van? A fene ezt a mai szóhasználatot. Hogy miért nem lehet manapság néven nevezni a viszonyokat?
2014. máj. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok és a páromat akarom kivinni egy olyan afgán férfi barátomhoz, akivel itt ismerkedtem meg Magyarországon :D
2014. máj. 12. 08:19
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja,hogy te fiu vagy, akkor már érthetõbb.Igy nem hiszem,hogy problémák adódhatnak.
2014. máj. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te fiú vagy és a barátnőddel mennél?


Ezt azért írhattad volna. Így csak jó utat tudok kívánni Nektek :)

2014. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Afganisztán az egyik legrosszabb hely nőknek (az iszlám országok közül), viszont a túristákat békén hagyják, ha betartjátok a szabályokat. Tehát a barátnőd amíg kint vagytok hordjon olyan ruhát amiből a teste nem látszik ki (rövid nadrág/szoknya, kilógó has és egyebek kizárva), és nem árt egy kendőt is beszerezni. Nyílt helyen nincs csók meg ilyenek... De ha ti mint "vendégek" tiszteletben tartjátok az ottani kultúrát, nem viselkedtek (számukra) megbotránkoztatóan, akkor semmi gond nem lesz :)

Ajánlatos előtte a barátodtól megkérdezni, hogy pontosan mit érdemes kerülni, és akk tuti jó lesz :)

2014. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Igen, így visszaolvasva nem egyértelmű a leírás...

Azt mondta, hogy a ruhát meg az ilyen kendős cuccokat megoldjuk, szóval arról le van a gond.

Remélem ezek a válaszok némiképp megnyugtatják és hajlandó lesz kijönni velem :)


Köszönöm mindenkinek!

2014. máj. 12. 13:45
 17/23 mustafa33 ***** válasza:

Rácsapnak egy csadort és meg lesz oldva ☻.

De most komolyan, ha véletlenül megfogod az utcán a kezét, esetleg számonkérik az illetlen viselkedésedet (nem is szólva arról, ha valóban öltözéke miatt hazainak néznék, akkor molesztálásnak vélnék) és te azt mondod majd a hivatalosan számonkérőnek, hogy a barátnőd, mert ugye nem feleség, akkor bajban lehettek, mert ott BARÁTNŐ NINCS, akkor neked semmi jogod iránta, még mevédeni sem, mert nem vagytok rokonok, mert idegenek vagytok egymásnak!

2014. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

18:026


Amit leirtál igaz lehetne az ottani lányokra .Itt 2 külföldirõl van szó, és nem hiszem érdekelné õket, hogy házasok vagy nem.Hiszen az utlevéllel tudják igazolni.

2014. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van tapasztalatom afgánokkal, pakisztániakkal...nagyon jók így messziről, és nagyon jó színészek..hidd el, nem csak egy pár, hanem mind! Figyelmeztetlek benneteket hogy még ha többen mentek, az is épp annyira veszélyes mint ha magad mennél. Ne keverjétek össze az afgánokat az arabokkal. Az araboktól élve és épen hazajöttök, az afgánoktól nem. Egyébként afgánok gyilkolják még az arabokat is, nem mennék a te helyedben! Én nagyon pórul jártam és nem kívánom senkinek azt az agymosást meg a hazugságokat...meg azt a nőpecérlést..disznók, én mondom! De hát ahogy mondják mindenki a saját hibáiból tanúl
2014. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem vagytok házasok, és együtt mennétek, idős nő felügyelet nélkül? Megvesszőzik a barátnődet, akár megkövezhetik, vagy egyszerűen levágják a fejét. Házasság nélkül együtt hál egy férfival: erkölcstelen.

Nem lehetsz ennyire tájékozatlan! A halálba vinnéd a barátnődet?

2014. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!