Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Afganisztánban is semmibe...

Afganisztánban is semmibe veszik a nőket?

Figyelt kérdés

Ugye a legtöbb arab országban ez a helyzet. Viszont van egy jó barátom, aki ott él és szeretnék kimenni hozzá meglátogatni. Ennek több oka is van, de azt most nem részletezném.


Barátnőm is szívesen kijönne velem és lehetőség is van rá, de kicsit fél ettől a nő alázó mentalitástól és emiatt nem mer kijönni. Az ismerősöm azt mondta, hogy nem vészes a helyzet egyáltalán, meg igazából én egyáltalán nem is olyannak ismerem, aki képes lenne így megalázni bárkit is.

Van valakinek tapasztalata?



2014. máj. 11. 18:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kifejezetten alázásnak szánják, de valóban teljesen más a mentalitás. Én nem utaznék, csak pasival. Szorri, ez már nem Európa.
2014. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én a barátja vagyok, szóval ez ebben a helyzetben megoldott. Viszont én azt nem tudom, hogy milyen negatív dolog érhetné!?
2014. máj. 11. 18:51
 3/23 anonim ***** válasza:
A TV.-ben eléggé sok rémisztõ dolgokat láttam.A lányokat(szegényebbeknél) férjhez adják már 11 éves korukban.Attól függ, hogy a barátod milyen családi körülmények között született.Tudomásom szerint az afgán nõknek rosszabb a helyzetük,mint bármelyik arab országban.Viszont nagyon szépek!
2014. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Jó módú családról van szó. Rengeteg képet láttam róluk, családi képektől kezdve mindenfélét és egyáltalán nem tűnnek ilyeneknek, ahogy leírják őket! Igazából sajnálom is szegényt, mert amikor itt volt Magyarországon, először teljesen kirekesztették, mivel hogy afgán és "azok barbár állatok". Más vallás miatt meg aztán pláne...


Szóval nekem nem ez volt a benyomásom, amiket itt terjesztenek az emberek. Tény, hogy rajta kívül több afgánt nem ismerek, lehet, hogy ők különlegesek, erről nem tudok nyilatkozni!

2014. máj. 11. 19:00
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

Tudod, nem akarok vészmadár lenni, de a szokásos választ nem tudom kihagyni, olvasd el vagy nézd meg az "Anyám nélkül soha" című könyvet/filmet.


Nem biztos, hogy ez lesz, de én rengeteg biztonsági tényezőt beiktatnék egy ilyen útra. És nem, a pasiban sem bíznék meg teljesen, ugyanis eddig csak itthon ismerted, ahol te vagy otthon és előnyös helyzetben.

2014. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem mennék egyedül!
2014. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

19:10


Nem a "lányom nélkül soha" akartad irni!

Ez Iránban történt!

2014. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nézd, ismerek a 16 tesója közül négyet. Mindegyik olyan közvetlen és barátságos, hogy az elképesztő. Vendégszeretőek, kedvesek, aranyosak és nagyon okosak. Szinte mindegyik egyetemet végzett stb...Részemről megvan a teljes bizalom és részéről is, teljesen biztos vagyok benne, hogy nem élne vissza senki bizalmával, az enyémmel pedig főleg!
2014. máj. 11. 19:45
 9/23 anonim ***** válasza:
Legyen kisérõd,sajnos nem lehet tudni, bármilyen kulturált is a családja!Viszont be kell a fejeteket kötni és lehet a barátnõd ezért nem akar veled menni.
2014. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Legyen neked igazad, de azért készülj fel bármire. A vendégszeretetüket eddig igazából nem ismered, mert még nem voltál náluk, és kicsit máshogy is értelmezhetik, mint mi.


És nagyon nézz utána, hogy van-e és hol magyar nagykövetség. Telefonszám elmentve a táskádban.


Én a lábamat nem tenném be olyan országba, ahol nincs magyar vagy EU-s jogi képviselet, akármi.

2014. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!