Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért olyan határtalanul...

Miért olyan határtalanul ostobák az amerikaiak?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=k0RH0cYs4lw


Számtalan ehhez hasonló felvételt találni youtube-on.



2013. nov. 3. 12:52
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az amerikai barátaimat megfigyelve és tipikus amerikai sorozatokat nézve az jön le, hogy a szarkazmus alapvetően kulturális elem náluk. Elég hatékonyan is bánnak vele.

Szóval, ha azt látják, hogy valaki bármiről (de főleg ami személyesen érinti őket) lenézően vagy ellenszenvvel beszél, még rá is játszanak, adják alá a lovat, egészen amíg az illető azon nem veszi észre magát hogy saját magából csinált hülyét a hozzáállásával.


Mondjuk, hogy pld az illető amerikai egy vegetáriánus, de ezt a társaságban valaki nem tudja, és fennen kezdi hangoztatni, hogy a húsevés alapvetően szükséges az életben maradáshoz és a vegetariánusok mind hülyék, amiért megvonják maguktól a fontos tápanyagokat stb

Erre az amcsi még rá is kontráz:

- Biztos csak finnyásak. Vagy utálnak főzni, azért rágnak inkább répát. -- és sűrűn bólogat

Emberünk azt gondolván hogy megértésre talált, nekibátorodik, és még jobban szapulja a vegákat, ilyen nyeszlett csökevényes nyuszik, meg olyan gyenge kis szarok a müzlievők, stb.

Aztán amikor realizálja végül, hogy éppen egy "nyeszlett müzlievővel" beszélt így, már késő, világosan megmutatta az egész társaság előtt, hogy ő maga mekkora saggfej balfesz.


Na én azt gondolom, hogy a közismert sztereotípiára, miszerint az amcsik alulműveltek, le vannak maradva az általános műveltség terén, (aminek egyébként megvan a maga igazságalapja, az iskolarendszerük valóban csak a praktikus tudást, szakmákat stb hangsúlyozza ki,) ha valakinél azt látják hogy "hülyének nézik" őket mert amerikaiak, arra a fenti módon direkt rájátszanak.

2013. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Ha az ember a saját -állításod szerint nem létező- hülyeségére direkt játszik rá, ennél nagyobb ostobaságot el sem tudok képzelni. Most komolyan azt akarod, hogy a gondolkodó emberek ne röhögjék körbe a műveletlen, zéró lexikális tudással rendelkező, értelmileg az átlag európai embernél alacsonyabb szinten álló amerikai embert, és ezt azzal akarod elérni, hogy azt mondod: menő rájátszani a hülyeségre?

Mekkora egy ökör lehetsz te is? Adja az isten, hogy ne itt élj, hanem Seattle-ben, mint az a másik nagyokos válaszoló.

2013. nov. 4. 21:56
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy értem, hogy a saját hülyeségükre a menő rájátszani, hanem hogy a mások előítéleteire, és aztán csak kivárják, hogy azok az előítéletes emberek kerüljenek (hozzák saját magukat) kínos helyzetbe.

Persze aki ezután sem veszi észre magát, és csak hajtogatja hogy az amerikaiak a hülyék, arra meg "laza amerikaiasan" ráhagyják, hiszen az olyan úgyis reménytelen eset. Senkit sem fognak győzködni, hogy csak azért, mert náluk a lexikális tudásnak (pld ókori görög irodalomnak eredetiben) nincs komoly értéke, attól nekik még megvan a magukhoz való eszük az élet más területein.

2013. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo, te tenyleg annyira sotet vagy, hogy egy ilyen osszevagott videobol azt a kovetkeztetest vonod le, hogy az osszes amerikai ostoba? Ugye viccelsz?


En itt elek lassan 10 eve, ismerek nem egy, nem ket amerikait, es bar elismerem, hogy foldrajz ismereteik Europat illetoen nem tul ragyogoak, nagyon nagyon sok okos, ertelmes, valasztekos beszedu emberrel talalkoztam. Sot olyannal is, akik a "Magyarorszagrol jottem" kijelentesemre ilyesmivel reagaltak, hogy "aaaah Kodaly es Bartok" vagy "a golyostoll feltalaloja" es szamtalan "Gulyas" valasz is erkezett, ami arrol tanuskodott, hogy sok amerikai nem olyan sotet, mint ahogy azt te elkepzeled. Persze ha nem a valos eletbol szeded az informaciodat, megelt tapasztalatok alapjan, hanem holni random idegenek jutub videoi alapjan, akkor nincs tobb kommentem.....

2013. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
68%

Kerdezo

Megkaptan priviben irt valaszodat , igazan kar hogy a napokban nem jarok kis faludban Kiskunfitymaszaggatóson, szivesen elbeszelgetnek veled szemelyesen az ostobasagrol.

Perhaps next time, you gaytard.

2013. nov. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
61%
Én is kérdeznék v.mit:vajon a magyarok hány%-a tudja hol van Honduras,vagy a közeli Moldova? Ugyan is ezek M.O.-hoz hasonló országok.
2013. nov. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvencem, mikor a magyar megsértődik azon, hogy egy amerikai nem tudja, Budapest melyik ország fővárosa, és tartja emiatt ostobának. De azért ő az 52 amerikai államból max. 10-et tudna felsorolni. :)
2013. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

#17 Konkrétan kíváncsiságból egyszer a FB-on feltettem a körkérdés-sort egy másik híres youtube videó kapcsán, amiben egy szőke nem tudta, melyik ország fővárosa Budapest.

A kérdések arról szóltak, hogy ha én megadok egy véletlenszerű amerikai államot (mondjuk Colorado) akkor hányan tudják, melyik a székhelye és/vagy nagyobb városai, az Államokon belül kb merre helyezkedik el, hány vele szomszédos államot tudnak felsorolni stb.

Mondanom se kell, hogy az eredmény siralmas volt....

2013. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

# 16 Jajj, ne kamuzzunk már. Nehéz volna találni olyan embert itthon, aki nem tudja, hol van Moldova. Attól, hogy Románia köztünk van, még nem a világ végéről beszélünk. Honduras más kérdés, azt nyilván kevesebben ismernék, de szerintem még így is több embert találnál aki meg tudja mutatni a térképen, mint aki nem. Én pl. ismerem mind a 7 Közép-amerikai országot fővárosostul, megtanultam anno földrajzból.


# 17 Attól, hogy egy amerikai megjegyzett 52 főnevet, intelligens lesz? Ne vicceljünk már.


Utolsó kettőnek szerintem nem tiszta az intelligencia és a földrajz közötti különbség.

2013. nov. 5. 11:05
 20/48 A kérdező kommentje:
# 18 Szerintem van némi különbség a főváros (amiből akármennyire amerikai is az országod, csak egy van neki), és a state-ek legnagyobb városai között. Sanszos, hogy az amerikaiak is hasonlóan siralmasan teljesítenének, bár helyzeti előnyből indulnak, mert ott élnek. Linket azért adjál, hadd lássam a felmérést.
2013. nov. 5. 11:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!