Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vágtok disznót? Vagy mentek...

Vágtok disznót? Vagy mentek disznóvágásba? Szeretitek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Mi tartunk is és vágunk is disznót, sőt a családban más is tart disznót, így szerencsére nincs olyan év, h legalább ne lenne két helyen disznótor.

Tényleg nem éri meg állatot tartani, de a szüleim mégis foglalkoznak velük, bár tényleg felnevelik, csak leadásnál nem adnak érte semmi pénzt, ezért éri meg levágni.:)

Én nagyon szeretem a disznótorokat, mert az egész család együtt van és az egész nagyon jó hangulatban telik.

Sajnos ez is kimegy a divatból, pedig szerintem ngyon jó dolog....

2009. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
még csak csirkevágáson voltam, de azt se nagyon birtam, nemtudom mi lenne disznóval..:D
2009. nov. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Mivel világ életemben városi voltam, ezért mi sose vágtunk disznót, de még ismerősöm sincs olyan, aki tartana disznót. Szóval nekem ez kimaradt az életemből. De én nem is nagyon szeretnék, én sajnálnám szegényt. Jó, ez hülyén hangzik, mert éppen ott van a hűtőmben egy szépséges csülök, ami alig várja, hogy holnap megfőzzem ebédre, de na, nem szeretnék ott lenni, amikor meghal a disznó.
2009. nov. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
:) Nálunk apósom böllérkedik, rendszeresen elhívnak minket segíteni, amikor maguknak vágnak disznót. Ilyenkor elvégzek mindent, amire kérnek, de nagyon szeretem az állatokat, így az megölésnél tudják, hogy rám nem számíthatnak. Söt, apósomnak meg is mondtam kerek-perec, hogy ennél a résznél én mindig a malacnak drukkolok.:))
2009. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
Családomban rendszeresen van de én csak kis koromban voltam kb 3-4 éve voltam utoljára.Én mint hatalmas állatvédő nem bírnám végig nézni ahogy megölik az állatokat...És azokat a zsíros ételeket se szeretem ezért nincs semmi ami miat el kellene mennem.
2009. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
90%
Még soha, de szeretjük a disznóhust
2009. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
62%
Én majdnem minden évben voltam. Nem szeretem a disznóhúst, de ezeket az alkalmakat igen. Összejön mindenki, vicceket mesélünk, meg régi sztorikat, amiken jókat mulatunk.... Nekem ez mindig egy nagy buli volt, de mindig sajnáltam szegény malackát :)
2009. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
75%

Itt úgy látom mindenkit megkérdeznek,csak a disznót nem!

Pedig ő a szenvedő alany!

Micsoda emberek?!

2009. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
79%
Nekem sajnos nagyon rossz emlékem maradt erről a disznótoros dologról. Kiskoromban sokat vágtunk disznót, igaz mi panelben laktunk, de apukáméknak volt egy telkük ahol nyulat, disznót, baromfit tartottak. A jó nagyanyám még 75 évesen is naponta 2x kiment gyalog (kb 15km) megetetni az állatokat és rendbe tenni a kertet. 1x hoztak egy nagyon aranyos kis malacot, fekete foltos malacka volt, nagyon szerettem. Apukám azt mondta az az én malacom. Nevelgettem, szeretgettem, gyakran mentem hozzá, nagyon szerettem :))) Olyan volt mint egy kutya. Megígérték nekem, hogy soha nem fogják levágni. Jó nagyra nőtt. Már csak a Gazsi volt, a többieket mind eladták vagy levágták. Nagymama lebetegedett, senki nem járt volna etetni, ezért azt mondta apu, hogy eladja a Gazsit egy olyan embernek aki nem fogja levágni, mert jó lesz neki "fedeztetni" (nem tudom disznóknál ezt hogy hívják) Jött haza egy szatyor disznó hússal, kolbásszal, szalonnával, azt mondta az ember adta neki a Gazsiért cserébe. Én kis hülye meg elhittem :( Évekkel később mondták csak meg, hogy levágták a Gazsikámat és én azt ettem :((((( Hát azt az érzést nem kívánom senkinek. Mintha a kutyádat ennéd meg! Na nekem azóta elegem van a disznóvágásokból!
2009. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16%
B*sszátok meg, hogy lehettek ennyire aljasak?? olyan mintha egy disznó megkérdezné egy másik disznótól : hé figyi, jössz velem embervágásra? tök jó lesz, mesélünk hülye történeteket,és szépen sokkoljuk, majd nyakonszúrjuk, és végül csak nézzük ahogy kifolyik a vére az emberkének! hihi.... szánalmas az emberi lény...
2010. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!