Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vágtok disznót? Vagy mentek...

Vágtok disznót? Vagy mentek disznóvágásba? Szeretitek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 18:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Kisebb voltam mindig vàgtunk Ferenc napkor decemberbe(apum,meg öcsém névnapja=)Hajnalba àlltunk neki.Amig a diszno visitott,addig negyon utàltam,perszelés utàn viszont imàdtam a frissen fözött hurkàt,kolbàszt,a börét sozva(fülét),meg utàna pàr nappal a füstölt sonkàt,istenem bàrmit megadnék,ha mégegyszer àtélhetném,sajnos 10 éve màr nem tartunk disznot apum meghalt...Pedig akkor ha szegénység volt se volt szegénység,mert tele volt a fagyo egész évben mindenféle hussal,a kocsonyàrol télen nem is beszélve.

Vasàrnap délutàn a meleg cserépkàlyha melletti asztalon vöröshagyma,friss kenyér,hàzi sonka,hàzi kolbàsz...Jajj ne is moondd.Szép emlékek.

2009. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Mi egy éve vágtunk disznót (nosztalgiáztak a felnőtt testvéreim:D),szerintem jó buli (a malacnak mondjuk nem) főleg míg az ember kicsi. Fincsi újhús,kolbász,hurka,hagymásvéééér:D Meg a jó kis füstölt sonkák..uhh..megéheztem.


15/L

2009. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Mi nem szoktunk, az egyik osztálytársam hívott, hogy menjek el, mert ők vágnak, de én nem bírnám végignézni ahogy megölik a disznót, kikészülnék idegileg :D Meg azt se szívesen nézném ahogy földarabolják :S Nekem az úgy nagyon jó, hogy elmegyünk az auchanba és megvesszük ott :)
2009. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

szoktunk minden évben, és én nagyon szeretem a disznóvágásokat.

Olyan jó hangulat szokott lenni, na meg a sült máj, a friss kolbász... összefut a nyál a számban. A töltést mindig én csinálom, még a hurkakötözést is, és már kimerem jelenteni, hogy jobban csinálom, mint a hentes , aki a környéken szokta csinálni =)(mármint a töltést.)

2009. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Idén szerintem nem, pedig jó móka. Én nem vagyok rosszul az ilyesmitől, munka, meg kell csinálni, és élvezhető az eredmény. Más részről maga a disznótor menete jó poén az elejétől a végéig. Pálinkázás, favágás, pörzsölés, sült vér, tepertő, de nem sorolok fel mindent.
2009. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is nagy buli:P

Bár egy kicsit veszélyes is, legalábbis nekem vannak rossz élmények,egyszer nagyapámnak a kezéből rúgta ki a kést a disznó aztán bátyám lábában állt meg, meg engem is rúgott már le úgy h majd összeszartam magam,elég durván tudnak küzdeni az életükért:)

2009. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Amióta eszemet tudom, mindig tartottunk malacot és voltak disznóvágások. De mostanában nem igen éri meg. Anyukám egyedül lakik, mi gyerekek messze. Ha meg is venné a malacokat, csak a gond lenne velük, amig felhizlalja. Arról nem is beszélve, hogy milyen drága már a takarmány. Mert nem ehet csak mindig moslékot. Ráadásul, ahol egy ember lakik, nem is van olyan sok moslék, hogy azon egy malac felhizzon. És akkor a végén oda lyukadunk ki, hogy abból a pénzből amiért megvesszük és meghizlaljuk egész évre megveszik anyukám magának a húst. Hurkát, kolbász, szalonnát már nem eszünk. Nem szeretjük. Azért meg nem dolgozunk vele egész nap, hogy utánna a szomszédoknak elosztogassuk. És nagyon sok munka is van vele.

Egyszóval régen jó volt, de most már más idők vannak és nem éri meg.

2009. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Régen amikor élt a nagypapám,akkor náluk volt disznóvágás,és azóta is hiányoznak azok az emberek,és azok az ízek is:(
2009. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban mi is rendszeresen vágtunk egyet karácsonyra,egyet pedig a farsangon.Az volt az igazi móka amikor megpörzsöltük és a böllér vágott egy darabot a füléből,megsózta és mi megettük.
2009. nov. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Panelban élek, úgyhogy nem vágok disznót. :-)

A disznóvágásnak a régi malackergető változatát nem szeretem, mert mindig arra emlékszem, hogy mikor kicsi voltam, nagyiméknál már hajnal 4-kor arra ébredtem, hogy visít a malac, nem tudtam aludni, szóval nem. Van kíméletesebb módja már, olyanon még nem voltam. De mostanában sehol nincs ismerősöknél disznóvágás, úgyhogy nem is fogom egyhamar megtudni, milyen az EU-szabványos disznóvágás.

2009. nov. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!