Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért adnak borravalót?

Miért adnak borravalót?

Figyelt kérdés
Amikor a szüleimmel megyünk étterembe, mindig ad apám borravalót (Pl 17 ezer a kaja, és nem kér vissza 20-ból). Még akkor is, ha balfsz a pincér, lassan hozza, vagy kevés volt az étel. Miért? Amikor megkérdeztem tőle, az mondta, hogy arra költöm a saját pénzemet, amire akarom. Ez ilyen fél válasz (törődj a saját dolgoddal). Nem zavar, csak nem értem, minek.

#étterem #apa #pincér #pénz. borravaló
2013. aug. 15. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Mert kialakult ez a barom szokás. Én utálom. Ciki hogyha nem adsz, ezért ad mindenki orrba szájba mindenkinek.
2013. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
mert szegény pincérnek is meg kell élnie valamiből abból a 17 ezerből ő elég keveset kap kézhez de a borravaló teljes mértékben az ő pénze am elég kevesen adnak manapság
2013. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%
megszokták az emberek.viszont 3 ezer forint borravaló kicsit sok:D
2013. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"de a borravaló teljes mértékben az ő pénze"


Hacsak nem kell azt is szépen bepengetni a főnöknek, aki jó esetben szétosztja.


"mert szegény pincérnek is meg kell élnie valamiből abból a 17 ezerből ő elég keveset kap kézhez"


Nekem is meg kell élni valamiből, keveset kapok kézhez, akkor szóljak a főnöknek, hogy na mostantól fizu + 10% borravaló?

2013. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 LittleFairy: válasza:
hat igen..sajnos szokássá vált..
2013. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem adok, ha problémám van a személyzettel..

Ezt úgy mondom, hogy magam is felszolgáló vagyok.

A borravaló egy kialakult szokás, egy jutalmazás.

Manapság náluk elvárás, mert nincsen benne a szervízdíj az árakban, a fizetésemet pedig úgy kapom, hogy "beleszámítják " a booravalót...

magyarul 1 hónapban fixen 60-at kapok...a többi a vendégeken múlik (sok esetben nem azon, hogy én kiteszem nekik a lelkem, és még mellé bunkó is a "kedves vendég")


17000 esetén a 3000 az tényleg elég felül kalkulált, csak akkor adnak ennyit, ha extra igények voltak, amit maradéktalanul teljesítettem...

10% a bevett szokás...

pl én úgy megyek étterembe, hogy legyen nálam ezres, 500 as több ...hogy ne legyen furcsa kérni a visszajárót, mindig annyit adok, amennyit szánok...

2013. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!