Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldön milyenek az emberek?

Külföldön milyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Hogy viszonyulnak egymáshoz, mennyire segítőkészek egymással, hogy látják a világot mondjuk az osztrákok, a németek, az angolok.

2013. jún. 8. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Éltem Németországban és Ausztriában is sokáig. Az emberek mindenütt emberek, a maguk hétköznapi problémáikkal, természetesen a körülményektől függően mindenütt mások a problémák. A németek sem egyformák. A svábok (Stuttgart környékén éltem), nagyon dolgosak, sokszor még vasárnap is építkeznek, vagy kint vannak a földeken. Szeretik és megbecsülik a munkát, a környezetüket tisztán, rendben tartják, és arrafelé nem nagyon kell tartani attól, hogy bárki bármit eltulajdonít, ezért az utcán minden második ház mellett kint van a vadonatúj vagy pár éves Mercedes, BMW, vagy Audi. Aki tisztességes, befogadják, aki dolgozni akar, azt hagyják dolgozni, és nagyon segítőkészek :)


Az osztrákok hasonlóak, viszont ők sokkal többet tudnak Magyarországról, a nők külseje "magyarosabb", és valamivel lazábbak, mint a németek. Imádják a síelést, a kerékpározást, a kirándulást, nagyon megbecsülik az országukat. Az idegenekkel szembeni előítéleteiket sokkal nyíltabban fogalmazzák meg, mint a németek, viszont nem minden külföldit utálnak, hanem inkább azokat, akik minden munka szándéka és a helyi kultúra ismerete, nyelvtudás nélkül odamennek, élősködni az osztrák társadalmon. Szerintem teljesen igazuk van...

2013. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ettro ***** válasza:

Az előző hozzászólóval egyetértek, úgy hogy csak pár szót írnék még ide.


Azt vettem észre, hogy a nagy városokban kicsit bunkóbbak, kevésbé kedvesek az emberek, de ott sem mindenkire igaz.


Kisebb településeken nagyon kedvesek külföldön is.


Vannak eltérések szokásokban is. Nyugaton például nem tudom mennyire furcsa dolog, de mikor kimegy hálóingben az utcára a városi német és csulázik akkorát, hogy csoda hogy nem pattan vissza, azért az magyar szemmel szerintem undorító. Nem mintha itthon nem lenne ilyen, és bárhol máshol, de itt azért ha nagyon muszáj neki, azért nem a betonra, és nem hálóingben. XD De lehet ők ebben is lazábbak nálunk.

2013. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
fehérek,feketék,tarkák meg ne fogd a tehén farkát
2013. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!