Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért lépnek fel...

Az emberek miért lépnek fel ellenségesen azzal szemben, aki külföldön szeretne dolgozni?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg már ott dolgozik/él? A kérdés erre az oldalra vonatkozik,mert itt olyan hozzászólásokat olvasok,hogy a fülem ketté áll. Miért van ez így? Más országokban is ellenségesek azokkal,akik máshol élnek/dolgoznak,vagy ez csak a magyarokra jellemző?
2012. márc. 8. 04:06
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem csak a magyarokra jellemzo! ilyen irigy nep mint a magyar,nem hiszem hogy van masik.en spanyolban elek es nem is akarok haza koltozni. pont ezert mert mar megismertem a normalis nyugodt eletet es nem adom fel. attol fuggetlenul magyarnak erzem magam. meg mielott barki is leszolna a fennt emlitettek kozul. egyszer voltam a magyarok klubjaban a telepo unnepsegen a kislanyom kedveert,de nem megyek tobbet. hogy micsoda bekepzelt tarsasag jott ott ossze! huhhh!!! a fiam is itt el 27 eves ,az o tapasztalatai is ugyanezek mint az enyemek. ha az utcan talalkozol veluk inkabb meg se szolalnak csak ne kelljen ismerkedni. attol felnek esetleg segitseget akasz kerni.sajna ez az igazsag.masoktol is hallottam mar ezt.eleg szomoru! pl. a romanok (hiaba is szidjak oket) nagyon osszetartoak pedig rengetegen vannak itt is ,nagyon segitik egymast. munka ,lakas es penzugyleg is. ezrt van minden normalis nem cigany romannak munkaja es lakasa kulfoldon.ennyi a magyarokrol. ja es meg annyit. a heten voltam a konzulatuson ahol legalabb 10-en varakoztunk ,de senki nem beszelgetett senkivel.nekem ez mar nem is furcsa!
2012. márc. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sokat és sokszor dolgoztam külföldön is, itthon is egyetemista korom óta, de soha nem tapasztaltam ezt.

voltak akik kértek segítséget,hogy ők is kijöhessenek, vagy a gyerek kint végezzen egy félévet, de ellenségességet nem tapasztaltam.

(és éltem már 7 országban európában és azon kívül, de mindenhol ugyan olyanok az emberek,nincs különbség)

2012. márc. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ugy latszik akkor nekunk nincs szerencsenk!
2012. márc. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
úgy látzszik:) spanyolprszágban én csakfélévig voltam Barcelonaban, ott nem ismerem, de avilág legtöbb részén nagyon összetartómagyar közösség van. Az USA-ban Németországban, Argentínában, skandinávoknál,az volt az első, hogy megkerestem a magyar klubot. Van közösségi élet, találkozó a gyerekeknek, magyar óvoda, kulturális programok....biztos vannak olyanokis, akiknem akarnak kapcsolatot másokkal,de azok úgysem járnak oda.
2012. márc. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
HMMM! lehet hogy nekem vannak felelmeim! ha ez nem altalanos amit irtam akkor orulok mert eleg elkeserito a tudat hogy egyedul vagy a sajat neped kozott. koszi hogy irtal. maris itt vagy kivetelnek! jo hogy vagy!
2012. márc. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
most indulok dolgozni! sok szerencset es minden jot neked es a csaladodnak!
2012. márc. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyesek nem találkoztak irigyekkel, egyesek meg mind ilyenekkel találkoznak.Érdekes dolog ez.
2012. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!