Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az arabok verik a nőket?

Az arabok verik a nőket?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 15:23
1 2
 1/11 tetris ***** válasza:
11%

Ahol az iszlám vallás a meghatározó, azokban az országokban a nők szinte értéktelenek. Az egész életük kimerül abban, hogy nagyon fiatalon férjhez adják őket, gyerekeket szülnek, és szolgálnak a férjüknek. Ezekben az országokban nem ítélik el az asszonybántalmazást, sőt ez elég gyakori jelenség.

Ha az asszonyra ráfogják, hogy megcsalta az urát, még ahhoz is joga van a férjnek, hogy az asszony életét kioltsa.

Sok iszlám országban még ma is divat a megkövezés, ami az iszlám vallásnak, a sariának a törvénye. Vagyis a közösség férfi tagjai kövekkel halálra dobálhatják az elitélt szerencsétlen asszonyt.

Ha válásra kerül a sor, a gyermek - akár fiú, akár lány - mindig a férnél marad, az asszony mehet a csudába.

Az iszlám országokban még ma is nagyon keserves a nők élete, és igen, gyakran verik, megalázzák, kihasználják őket. Mivel a nők ott nem járhatnak iskolába, így buták, tájékozatlanok maradnak, elfogaadják a sorsukat, nem lázadoznak, hiszen nincs arról tudomásuk, hogy ez így nem élet, ahogy ők élnek, és lehetne másképp is élniük.

Például: nem járhatnak dolgozni, iskolába, csak kendőben/csadorban léphetnek az utcára, egyedül nem mehetnek sehova, csak férfikisérettel, nem vezethetnek autót, még személyi irataik sincsenek. Vagyis, ha egy nő eltűnik, mégcsak nyoma se marad.

Sok olyan könyv van, ami erről a témáról szól, például a leghíresebb ezek közül a "Lányom nélkül soha".

2013. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Vannak arab országok, ahol megengedik, hogy a nők is tanuljanak és dolgozzanak. De vezetni nem engedik, és a hagyományos viseletet is hordania kell.
2013. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Első válaszadó jól leírt mindent. Nem lenne baj, ha a magyar nők is tájékozódnának, mielőtt egy arab vagy muzulmán férfihez mennek feleségül.
2013. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sokat segítettetek!
2013. márc. 29. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem a magyar nők akik arabokhoz mennek megérdemlik a sorsukat!


Amúgy is rengeteg magyar/ európai/ amerikai nő érdemelné ezt.

2013. márc. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Eldobom az agyam a sok mindent tudó hozzászólón, akik láttak 1-2 filmet vagy olvastak valami cikket és az alapján nyilatkoznak. Tájékozódni?

Arab férjem van 10 éve, szóval van némi rálátásom. Soha nem emelt rám kezet és soha nem tenné, mert ezt hozta otthonról. (Viszont a volt férjem, aki magyar, többször megütött, ezért váltam el.)

Anyósom is dolgozik, egyenrangú apósommal. Após is simán elmosogat, bevásárol, takarít, ami épp van, nem szolgáltatja ki magát. Egyik sógornőm orvos, másik gyógyszerész, harmadik most jár bölcsész szakra egyetemre - mindhárman vezetnek, farmerben, divatos ruhákban járnak.

Amúgy minden arab ország más és minden arab is más és más, mert emberek vagyunk. Miért kell általánosítani, vagy azt hinni, hogy még mindig a középkorban élünk? Tájékozódni nem filmekből vagy a hírekből kell. Üdv a való életben!

2013. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Annyira nem szeretem az ilyen altalanositast...Valoban vannak arab ferfiak,akik elnyomjak,bantalmazzak stb. a noket,es egyes arab orszagokban ez elfogadott,de azert nem kell azt hinni,hogy minden arab ilyen.

Azert ,mert vannak arab nok,akik tanulatlan hazi rabszolgak ,akad nem is keves,aki felvilagosult csaladbol szarmazik es nem igy el.Nalunk pl. az egyetemen van nem is keves arab lany,akik tobbsege farmert es polot hord tornacipovel,szoval semmivel sem masabb,mint egy europai lany...

Egyebkent en melyen elitelem az eroszakot,de ugy gondolom, hogy nem kene elitelnunk egy masik kulturat,pusztan azert,mert mas,mint a mienk.Ezt arra ertem,hogy nem kell lenezni,ha valaki csadort hord,mert o neki ugy jo.Egyik kultura sem magasabb rendu ,mint a masik,csak MAS es mindenkinek a sajatja a " normalis ".

Szerintem is megbocsathatatlan,ha egy not ver a ferje,de attol,hogy az arabok gyakran ezt teszik,meg nem mind ilyen.Sok magyar fiatal bunozo van pl., de ettol meg nem minden magyar kamasz egy link senkihazi es senkinek nem esne jol,ha masok hibai miatt ismeretlenul beskatulyaznak a faji hovatartozasa miatt.

Ugy gondolom, hogy az emberek borszin,szarmazas,nem stb. alapjan torteno megitelese abszolut az intelligencia hianyara vall.Az ily modon gondolkodokat amugy kivancsi lennek, hogy hogyan erintene,ha veluk szemben tamasztananak eloiteleteket...

2013. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De akit egy arab ver annak nem vigasz az hogy más valakit másik arab nem ver...
2013. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
az arabok... lusta disznók!
2013. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is arab a párom.Mi is nagyon jól megvagyunk.Sosem verne meg pedig én bizony megmondom ha valamivel nem értek egyet.Hihetetlen,h.miket olvastam itt..is.Én dolgozom,autót is vezetek.Mikor kint éltünk ott is dolgoztam.Csadort sem kell viselnem..:) és Imádjuk egymást.
2013. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!