Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A cigányok miért adnak hülye...

A cigányok miért adnak hülye neveket a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok,hogy "José Armando",meg "Rikárdó Brájen".
2013. jan. 6. 15:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak azokkal a nevekkel van bajom, amik leírva magyarosítva vannak. Mint a Döniz meg a Dzsesszika. Meg a Zsanett. Az sem tetszik így írva.

Azt, hogy miért adnak a gyerekeknek szappanopera nevet, talán azzal lehetne magyarázni, hogy hasonlóságot fedeznek fel maguk és latin szappanoperák karakterei közt. (amúgy lehet, hogy még van is.)

Csak ugye a magyar helyesírás miatt ezek a nevek már hülyén jönnek ki, de sok cigányt ez nem zavar, mert ők sem tudnak írni. (Nem azt mondtam, hogy egyik sem, csak azt, hogy sokan.) (Igaz, sok magyar se sajnos.)

Mondjuk az olyan nevek, mint Eperke, Málna, nekem nem furák, elvégre van Alma meg Pálma is, meg Virág.

2013. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
55%
Há mijáz hugya csiganyokat igy kiközösítsik?? Csak mer nemm vaygcsunk fehir börüek attul meg lehetyünk normalis magysar állampulgááruk.. Percse, mindííg a csigany.. Ez az enyimé véleminyem.
2013. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Egyebkent a Raffaello az egy jo nev szerintem. Lehet, majd en is ilyen nevet adok a gyerekemnek (bar nem biztos),mert imadom azt a csokit. :D

Amugy meg egyetertek azzal,hogy butasag hozza tenni, hogy magyarok vagyunk stb... En is csak azert mondtam, mert nem akartam,hogy ezert ram tamadjanak. Egyebkent meg a ciganyok is magyarok, Magyaroszagon szulettek, magyarul beszelnek es magyar allampolgarok.. Meg egyebkent is a haboruk meg ilyesmik alatt mar kitudja kinek milyen felmenoi vannak, ugyhogy szerintem teljesen mindegy. Meg kit erdekelnek ezek a nevek? Na,de nem kezdek most nagy szonoklatokba csak ezt akartam mondani.

Amugy utolso hozzaszolo, nem csak a ciganyokat szoktak izelni, en ismertem valakit, aki szinte mindenkire tudott valamilyen sertest mondani, mint zsido, nigger stb... Bar nem ertem mert jo ez. Senki nem fogja ettol jobban erezni magat szerintem. En ilyenkor legszivesebben felkialtanek, hogy STOP, te meg bunko vagy, es az a legrosszabb. :) De ilyenkor csak arra kell gondolni, hogy o fog egesz eleteben gyulolkodve elni nem mi, normalis ember, mert mi tudjuk,hogy a gyulolet nem szul boldogsagot.

De most mert is dumalok ennyit? Na mindegy. Neha nagyon syenteskedo tudok lenni, ugy tunik. :)

(Egyebkent bocsanat ekezet miatt.)

2013. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
74%
Azért, mert a sötét bőr miatt beképzelik, hogy latinok, olaszok vagy egyéb nemzetiségűek, azt hiszek az ilyen nevekkel olyan életet is élhetnek, de nem jut el a szánalmas agyukig, hogy ezzel még nevetségesebbek.
2013. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert más az ízlésviláguk, gondolj az öltözködésükre. Hogy melyik név kinek hat furcsának, az is ízlés dolga.

Öltözködésben is sok cigány szereti a feltűnőt, színeset, csicsásat, ugyanők így vannak a nevekkel is. Persze távolról sem az összes cigány ilyen, de ezt talán mondanom sem kell. Ismerek közülük pár Évát, Vikit, Lacit, Zolit stb... is.

2013. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
A régi világban átlagos nevet viseltek, pl. Éva, Ilona, Rózsa, Ibolya. Lajos, Béla, Dezső. A 70-es évektől kezdve ők hozták divatba a filmeken látott szereplők nevét: Mónika, Anita, Rita.
2013. jan. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nevetséges és szánalmas az egész, hogy ha minden modernizálódik akkor a régi neveknek is el kell felejtődniük. István, Imre, Ferenc, György, László, Mihály, Sándor, Dénes, Károly, Botond, és még sorolhatnám. Ezek nevek.Szégyellném, ha nem iylen nevem lenne és főleg szégyellném, ha nem apám nevét kaptam volna, ami természetesen nagyapám neve is volt. 22/F
2015. júl. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Itt elhangzott, hogy politikai okokból adnak hülye neveket. Miféle politikai ok motiválhatja őket?
2017. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
66%

A cigányok körében a magyar gyűlölet, mint ahogy a magyarok körében a cigánygyűlölet, ezt sokszor azzal is kifejezik, hogy kerülik a magyar neveket.

Mintha te kimennél Amerikába, de mégis Imre nevet adsz a gyerekednek, hogy bizonyísd magyarságod és továbbra is kifejezd az amerikai polgároktól való eltagolódásod.

2017. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!