Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vágtok hízót decemberben? Mi...

Vágtok hízót decemberben? Mi kettőt, én jobban várom, mint a karácsonyt.

Figyelt kérdés
Szeretitek a disznóvágást, a jó kajákat, a rokonsággal való találkozást ünnepek előtt?
2012. nov. 22. 18:20
 1/9 anonim válasza:
100%
Sajnos vágunk, de én rühellem a disznóvágást :D
2012. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült lebeszélni a férjem.

Rühellem a disznóvágást.

2012. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Régen vágtunk.Visszagondolva jó buli volt.Család ,bor,móka, danolászás , meg minden.De akkor nem annyira szerettem.

Gyerekkoromban még nyár közepén is került füstölt kolbász, sonka otthon a jó hűvös kamrában, de a nagyszüleimnél ipari mennyiségben!Ránk várt mert az öregeknek nem nagyon volt foguk hozzá.

Kb 15 éve vágtuk az utolsót .Persze a finomságok hamar elfogytak de szalonnájának fele ott lógott a kamrában évekig.A lefagyasztott húsra se nagyon akart sor kerülni mert,mindig a frisset vettük meg inkább.A bazi nagy fagyasztóláda meg úgy tekerte a villanyórát ,hogy majd leesett a helyéről.

Ebben a házban még kamra sincs, a ládát is kivágtuk a francba már régen.

De most milyen jól esik a füstölt szalonna!Évente kétszer.Biztos elfogy egy kiló egy évben.

2012. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy írtad harmadik! Nálunk is csak a férjem akart disznóvágást..A gyerekeimnek csak a sovány hús kell. Nekem is. Mélyhűtőbe érzem a fagyasztó szagát. Nincs aki megrágja a disznó fejét..tüdőt mindenki utálja. Akkor meg minek ?

Disznót nem lehet már tartani, a takarmány árak miatt.

Ha vesszük, egy összegbe kifizetni sok. Hívjunk hentest, de olyat aki nem részeg, mire kolbásztöltésre kerül a sor.

Segítséget, aki ráér, megfogni a malacot. Ki ér rá? a nyugdijas..azt meg fellöki a disznó.

Jaj, dehogy kell nekem ilyen..egy hét múlva is találok valami zsíros rongyot, edényt.

2012. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem, szerencsére. Persze szeretem a husit, néha jól esik a töpörtyű sőt, a szültszalonna is, viszont már alig-alig éri meg. Tavaly volt 2 malacunk, egy csomó pénzbe került a takarmányuk, de hízni egyik sem hízott, sertéshez képest kimondottan kisnövésű girnyók voltak. A kolbászhoz is alig volt zsír, nem is igazán finom, száraz. Hajnalban sem szeretek arra kelni, hogy szerencsétlen visít, mint ahogy azt sem szeretem, amikor reggel megyek ki a kávémért, és látom az udvaron-folyosón szegény feldarabolt malacot. Ráadásul a mi családunk még csak nem is piálós, úgyhogy még inni sem lehet.

Ha rajtam múlna, csirkéket tartanánk.

2012. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nos, nem. Nem szeretem a disznóhúst, de különben más húsokat sem eszek, legfeljebb invazív halfajokét, ha ÉN magam foghatom ki őket - a halakat. (Pl. ilyen hal a törpeharcsa.) És pl. a törpeharcsára is ügyelek, hogy ne szenvedjen sokáig, ezért is nem a "sóban nyúzás" módszerét választom.
2012. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Mi sem "sóban nyúzzuk" a disznót:)

2012. nov. 28. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 22-én, szombaton. Én szeretem :) Fogóember vagyok mióta nagyobb lettem (19F most)

Minden évben van legalább 1, néha 2 is. Itt minden elfogy mire a másikat lehet vágni.

Kicsinyke falu az Alföld közepén, itt minden háznál szokás.

2012. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most rosszul indul a napom, mert lepontoztatok..:((

Mert: menni kell melózni, mert esik az eső. És még le is pontoztok...ejnye! :)


Azért szép napot mindenkinek !!


4. voltam.

2012. dec. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!