Mit gondoltok Franciaországról?
Unokanővérem félig francia, nagybácsikám a fiával oda lépet le 1945-be, majd Algériába mint "francia". Na a lényeg az arab forradalom után, egy Párizs melletti francia elszegényedett nemes lányt vett feleségül. Ő az unokanővérem anyja. (Nem érdemes számolgatni, a generációk nálunk össze-vissza elcsúsznak.) Ő gyakran hazajárt a család járt nála/náluk.
No a lényeg egy nagyon nacionalista nemzett, de ha hajlandó vagy teljesen francia lenni nyelvtudás (és keresztnevet is beleértve) befogadnak, beolvasztanak. Csak teljesen másodlagosan foglalkoznak és fogadják el honnan jöttél.
Nálunk még mindig a francia a világnyelv (,nem az angol). Párizs a világ fővárosa. Ezt a francia nyelvű Afrika nyugati partja és sok más francia nyelvű volt gyarmat erősíti bennük.
Unokanővérem is 18 éves kora előtt csak magyarul, franciául és németül tudott. Az angolt felnőttként kezdte el tanulni.
Sok tájegység sok kultúrával breton és provanszi (abból is rögtön három), sokkal erősebben mint nálunk a palóc vagy szögedi nyelvjárással és kultúrával.
A viseletről egy falusi emberen látod, hol jársz az országban. A beszédéről nem is beszélve.
Persze baggete, croissant, sajt és édes és testes bor mindenhol és minden mennyiségben feltűnik, a német sütik és svájci péksütemények mellet.
A férfiak még mindig macsók, a nőket nagyon nehezen viselik vezetőállásban. (Sokan mondanak fel egy nő előléptetése után. Ezért ez a húzás nem gyakori a helyi cégek részéről. A multik meg bele bolondulnak.)
A kisváros vagy falú nagy más mint Párizs, a nagyvárosok meg mind egy külön-külön más-más világot jelentenek. (Európa Nyugati fele tagoltabb mint a keleti, nem volt uniformizáló szovjetmegszállás).
Egy francia születésű fekete afrikai lazán lenézz, hogy ő nyugat-európai, te magyar meg egy "kelet-európai" vagy "csak". Bár a bőrszín pont egy sarkalatos kérdés az egészségügyön kívül, még egy-egy állami szektort kivéve ez gátolja meg a diplomás afrikai gyökerekkel (északi arab és a fekete-afrikai) rendelkezők teljes beilleszkedését a munkaerőpiacon.
Kevés ruhát (de lehetőleg a legutóbbi divat szerintit), és sok kiegészítőt vesznek. Ékszert többet hordanak mint mi, és a párfüm is egész más mennyiségben használatos náluk.
(előnye:)
Megjegyzem mint Nyugat-Európa zömében, itt sem divat a napi fürdés. (Ha csak nem erősek a külföldi gyökereid).
A modern, legmodernebb mindig együtt él a legrégibbel és ez náluk a természetes.
Imádják a saját kultúrájukat minden téren, film, zene és még a képregényben is. Mivel kevesen beszélik jól az angolt, szinte minden francia és francia gyökerű még popkultúrában is.
A kisváros vagy falú nagy más mint Párizs*
A kisváros vagy falú nagyon más mint Párizs
Ja és egy nagy nukleáris veszélyzóna az egész ország, ugyanis 78.8% százalékban atomenergiát használnak. Ez a világon a legmagasabb érték. Még az olajválság idején (az 1970-es években) az akkori kormányzat találta ki, hogy így fognak függetlenítődni az olajtól és a gáztól.
Így néz ki térképen: [link]
Őket nem zavarja. Például paraszt bácsi eszegeti a croissant-ját egy padon ülve, tőle pár száz méterre meg egy atomerőmű óriási hűtőtornyai láthatóak.
IlIetve Fukushimáig volt ez a helyzet, most már 40-50 százalék nem támogatja.
Ja és a legszebb nő Sophie Marceau, akit most megválasztottak a francia szépség képviselőjének is.
Most épp vetítik az új filmjét: [link]
Nekem a Fanfan a kedvencem tőle, megvan eredeti francia nyelven, felirattal.
De az Anna Karenina is jó.
És még úgy 10 filmje is egészen jó.
Viszont sajnos az átlag francia nők nem szépek.
"De az Anna Karenina is jó. "
Anna Karenina tényleg jó, de az egy Tolsztoj rehény hősnője.
Nyilván Anna Karinára gondoltál!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!